٣ مرداد ١٣٩١ - ٢٤ ژوئیه  ٢٠١٢

کارگر کمونيست ٢١٩

اخبار کارگری

ناصر اصغری
داوود رفاهی

اخبار اعتراضات كارگری

طوماراعتراضی کارگران آذربایجان شرقی
ایلنا خبر داد كه جمعی از کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی استان آذربایجان شرقی با ارسال طوماری به دفتر ریاست جمهوری اسلامی، نمایندگان مجلس و وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی خواستار توجه جدی به وضعیت سطح معیشتی کارگران شدند. این کارگران در این طومار با اشاره به اجرای فاز اول طرح هدفمندسازی یارانه ها گفته اند كه با اجرای این طرح، یارانه کالاها قطع و در این وضعیت بهای اقلام و کالاهای اساسی چندین برابر افزایش قیمت داشته و این در حالی است که در طول این مدت میانگین دستمزد کارگران بر روی هم در سال ٩٠ و سال جاری، نسبت به سالهای قبل از اجرای فاز اول قطع یارانه ها حتی کاهش نیز پیدا کرده است و علاوه بر آن در طول این مدت با اعمال قانون ارزش افزوده بر روی کلیه کالاهای مصرفی عملا حدود ٥ درصد از دستمزد روزانه زیر خط فقر ما کارگران به خزانه دولت سرازیر شده است. در بخش دیگری از این طومار با تاکید بر اینکه عدم پرداخت به موقع دستمزد کارگران بیداد می کند آمده است در این شرایط اسفبار و غیر قابل تحمل در مورد دستمزدها، اصلاحیه ای بسیار ضد کارگری بر روی قانون کار که امنیت شغلی و معشیت کارگران را نشانه رفته تهیه شده و قرار است به زودی به مجلس ارائه شود که بر مبنای آن میانگین حقوق دو سال آخر کارگران برای تعیین حقوق بازنشستگی به میانگین حقوق ٥ سال آخر آنان تغییر پیدا کرده که باعث افت شدید حقوق کارگران و بازنشستگان شده است. كارگران با ابراز نگرانی شدید خود به این وضعیت به موضوع بیمه میلیونها کارگر ساختمانی اشاره و یادآور شده‌اند: علیرغم ثبت نام و تحمل هزینه، از سوی کارگران ساختمانی هنوز به سرانجامی نرسیده است و شرکتهای پیمانکاری همچنان مشغول چپاول دسترنج کارگران هستند. در بخش دیگری از این طومار با تاکید بر اینکه ناامنی شغلی، اخراج و تعطیلی کارخانه‌ها که در بدترین وضعیت نسبت به سالهای پیش قرار دارد، تصریح شده است: بدون تردید نه تنها ما کارگران بلکه هیچ انسان شریف و منصفی تحمل چنین شرایطی را بر میلیونها کارگر و خانواده های آنان برنمی تابد، لذا ما کارگران امضاء کننده این طومار بعنوان اقدامی بسیار مبرم و عاجل برای پایان دادن به وضعیت مشقت بار موجود مصرانه خواهان افزایش حداقل دستمزد بر اساس تورم واقعا موجود و تامین شرافتمندانه سبد هزینه یک خانوار چهار نفره با دخالت نماینده های منتخب مجامع عمومی کارگران کارخانه ها و مراکز تولیدی و خدماتی هستیم. این کارگران شرقی در بخش دیگری از این طومار همچنین بر کنار گذاشتن طرح اصلاحیه قانون کار و بار دیگر بر توقف احتساب حقوق بازنشستگی کارگران بر مبنای میانگین دستمزد ٥ سال آخر تاکید و خواستار اجرای فوری بیمه کارگران ساختمانی و مصوبه هیئت وزیران مبنی بر حذف شرکتهای پیمانکاری و عقد قرارداد مستقیم و دائمی با کارگران و ایجاد ساز و کار قانونی قاطع برای پرداخت به موقع دستمزدها و تعقیب قضائی کارفرمایانی هستیم که کارگران را بدون قرارداد و یا با قراردادهای سفید امضاء و دستمزدهای معوقه وادار به کار میکنند شده اند.
***
تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان مدرس
به گفته محمد شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار، پرستاران بیمارستان مدرس تهران، كه اغلب آنها شبكار بودند، در اعتراض به حذف ساعت استراحت شان در طول شب و عدم پرداخت مابه تفاوت حقوق خود اقدام به برپایی تجمع اعتراضی کرده اند.
***
تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی شوشتر
عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان شوشتر گفت: صبح روز سه شنبه ٢٧ تیر، جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی شهرستان شوشتر به نمایندگی از ١٢ هزار بازنشسته این شهرستان در اعتراض به عدم افزایش حقوقشان بعد از گذشت ٤ ماه از سال در مقابل کانون بازنشستگان این شهر تجمع کردند. آنان خواستار افزایش حقوق خود بر اساس نرخ تورم و اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان شدند. او همچنین گفت كه این بازنشستگان به عدم افزایش حقوقهای خود در سال ٩١ نیز اعتراض دارند.
***
تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه آبادان
ساعت ٩ صبح روز پنجشنبه ٢٢ تیرماه، جمعی از کارگران بخش خدمات اداری پالایشگاه آبادان در اعتراض به عدم پرداخت ٤ ماه حقوق و دستمزد خود در مقابل دفتر مرکزی این پالایشگاه تجمع نموده و خواهان پرداخت دستمزدهای معوقه خود شدند. این تجمع اعتراضی به مدت دو ساعت ادامه داشت.
***
تجمع اعتراضی کارگران کارخانه پیچ و مهره کامکان سیرجان
به گزارش خبرگزاری حکومتی فارس روز شنبه ٣١ تیرماه، کارگران اخراجی کارخانه پیچ و مهره کامکان در اعتراض به اخراج خود مقابل فرمانداری رژیم در شهر سیرجان تجمع کردند. این خبرگزاری می نویسد: احتمال اخراج ١٥٠ کارگر باقیمانده این کارخانه به دلیل بحران دامنگیر آن نیز بسیار محتمل است. این کارگران در حالی از کار اخراج شده اند که برخی از آنان دارای ١٥ تا ٢٠ سال سابقه کار هستند.
***
کارکنان ١١٨ شیراز دست از کار کشیدند
در شیراز، این اعتراض زمانی رخ داد که پیمانکار جدید مرکز ١١٨ مخابرات شیراز حضور مجدد کارمندان در این مرکز را مشروط به امضای قراردادی جدید کرده است که بر اساس آن حقوق دریافتی کارمندان بر اساس میزان تماس‌های مردم با این مرکز تعیین خواهد شد و بنا به گفته این کارمندان طبق قرارداد جدید ١٥٠ تا ٢٠٠ هزار تومان از میزان دریافتی آنان نسبت به قرارداد فعلی کسر خواهد شد. بنا بر این گزارش، امروز صبح - یکشنبه ١٨ تیرماه - بیش از ١٠٠ نفر از کارکنان مرکز اطلاعات تلفن ١١٨ مخابرات شیراز برای چندمین بار در اعتراض به تعدیل نیرو، شرایط کاری نامناسب و شیوه جدید عقد قرارداد‌ها در مقابل استانداری فارس گرد هم آمدند و با وعده حل مشکلاتشان توسط مسئولان مربوطه مواجه شدند. اعتراض صنفی کارکنان مرکز ١١٨ شیراز در حالی وارد پنجمین روز خود می‌شود که روزانه بیش از ٨٠ هزار تماس با این مرکز با بوق اشغال مواجه می‌شود. خوشبینی یک مقام دولتی نسبت به حل مشکل درحالیکه شنیده می‌شود بیست نفر از از پرسنل این مرکز به دلیل آنچه آن‌ها فشار زندگی و مشکلات معیشتی می‌نامند قرار داد جدید را با پیمانکار امضاء کرده‌اند، معاون توسعه منابع انسانی استانداری فارس نیز با بیان اینکه نسبت به حل این مشکل خوشبین است، دلیل تغییر شیوه قرارداد‌ها در این مرکز را افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی می‌داند و می‌گوید: قصد همگی حل مشکلات کارکنان مرکز ١١٨ مخابرات شیراز است به نحوی که نه حق کارگر پایمال و نه حقوق مخابرات ضایع شود. هرچند ظاهرا ریشه این خوشبینی این مقام دولتی را باید در جلسات مشترک با مدیران مخابرات، ‌ کار و سایر بخش‌های مرتبط با مشکلات کارکنان مرکز ١١٨ جستجو کرد، اما یکی از اعضاء هیئت مدیره شرکت مخابرات فارس ضمن حمایت از این اقدام پیمانکار و بی‌توجهی به اعتراض کارمندان تصریح می‌کند: این کار در راستای تعدیل هزینه‌ها صورت گرفته و از سوی دیگر برای انجام هر کاری باید ابتدا قرارداد بسته شود و پیمانکار جدید نیز خواستار قرارداد جدید است و این افراد بر مبنای کاری که انجام می‌دهند و بر اساس پاسخگویی به مردم حقوق دریافت می‌کنند اما بر مبنای نشستن در این مرکز دستمزد دریافت نمی‌کنند. علی اصغر روزگار با تهدید کارکنان ١١٨ به اخراج تصریح کرد: اگر کارکنان مرکز ١١٨ تا این هفته در محل کار خود حضور نیابند، مجبور هستیم از نیروهای جدید در این مرکز استفاده کنیم.
دولت به نفع پیمانکار
اما در این میان مدیرعامل شرکت مخابرات استان فارس نیز شیوه جدید پیمانکار در محاسبه حقوق پرسنل مرکز اطلاعات تلفن ١١٨ را تایید می‌کند و معتقد است وجود ذهنیت‌های متفاوت نسبت به شیوه قراردادهای جدید موجب بروز این اعتراضات شده و پیمانکار جدید بر اساس مقررات و نظارت اداره کار موظف به عقد قرارداد با کارکنان بوده اما در این نظام جدید میزان پرداخت دستمزد تغییری نکرده و تنها شیوه دریافت حقوق از روزمزدی به کارمزدی یا ساعت مزدی تغییر یافته است. این درحالیست که ادعای عبدالعظیم قنبریان با گفتهٔ پرسنل مرکز اطلاعات تلفن ١١٨ که از کاهش حقوق خود از ١٥٠تا ٢٠٠هزار تومان درقرارداد جدید سخن می‌گویند در تعارض است. بنا بر این گزارش در حالی که هنوز هم ٣١٤ نیروی کار مرکز ١١٨ مخابرات شیراز دست از کار کشیده‌اند و این مرکز همچنان ناتوان از پاسخگویی به تماس‌های مردم است
***
اعتصاب کارگران کارخانه سیمان اصفهان
نارضایتی کارگران نسبت به قراردادهای موقت به صنعت سیمان کشور نیز کشیده شده است. کارخانه سپاهان اصفهان شاهد اعتصاب برخی از کارگران خود در هفته‌های گذشته بود. براساس آمار وزارت صنایع و معادن در سال ١٣٨٣ جمعیت شاغل در صنایع سیمان حدود هجده هزار و صد نفر بوده است. علیرضا نوایی از فعالان اتحاد بین‌المللی در حمایت از کارگران در ایران، جزئیات اعتصاب کارگران سیمان سپاهان، اتمام اعتصاب آنان و خواست کارگران را اینگونه بازگو می‌کند: «٧٠٠ نفر از کارگرهای پیمانی کارخانه سیمان سپاهان اصفهان دو هفته در اعتصاب بودند. خواست اصلی آن‌ها خواست خیلی از کارگران یعنی حذف شرکت‌های پیمانکاری و تبدیل شدن به کارگران قراردادی است. آنها خواست خود را براساس مصوبه هیئت وزیران در پیوند با تبدیل وضعیت کارگران پیمانی و برخورداری از حق مساوی با کارگران رسمی در پیوند با پرداخت کارانه و بهره‌وری کار مطرح کرده‌اند. اگر بخواهیم ساده‌اش کنیم، مسئله پاداش افزایش تولید است که آمده‌اند این مسئله را به صورت فرمول رهایی به اسم مسئله کارانه و بهره‌وری کار درآورده‌اند که هر وقت بتوانند براساس این فرمول‌ها تعدادی از کارگران را از پاداش اضافه تولید محروم کنند.براساس اخبار رسیده روز ٢٢ تیر با وساطت وکیل مجلس، علی ایرانپور، یعنی نماینده شهرستان مبارکه استان اصفهان نشست‌های متعددی در سطح شهر بین مدیریت و مسئولان شهر صورت گرفت. این اعتصاب روز ٢٢ تیر پایان یافت و کارگران حال به سر کار برگشته‌اند. با بازگشت آنها به کار مدیریت متعهد شده که پاداش اضافه تولیدشان را به آن‌ها بدهد یا اینکه براساس قانون کار با آن‌ها رفتار کند.این کارگران که اعتصاب‌شان را شروع کردند، یک مرحله از مبارزه‌شان در رابطه با تبدیل وضعیت‌شان از کارگران موقت به کارگران رسمی بوده است. در حدود یکی دو سال گذشته در پیوند با همین مسئله اعتراض‌هایی را انجام دادند و نامه‌نگاری‌هایی کردند و خواست‌های خودشان را به گوش مدیر کارخانه و مسئولان تراز اول استان رساندند. مدیریت آن‌ها را تهدید به اخراج کرد و کارگران برای اینکه بتوانند شدت بیشتری به اعتراض خود دهند، آمدند جلوی کارخانه تجمع کردند و خانواده‌هاشان هم به آن‌ها پیوستند و چادرهایی را برپا کردند. به این صورت یک وضعیت ویژه‌ای به اعتراض آنها داده شد. آنها به مدیریت اعلام کردند که اگر به خواستشان پاسخ داده نشود، با خانواده‌هاشان در همین چادر‌ها می‌مانند تا به خواستشان برسند.براساس اخبار رسیده روز ٢٢ تیر با وساطت وکیل مجلس، علی ایرانپور، یعنی نماینده شهرستان مبارکه استان اصفهان نشست‌های متعددی در سطح شهر بین مدیریت و مسئولان شهر صورت گرفت. این اعتصاب روز ٢٢ تیر پایان یافت و کارگران حال به سر کار برگشته‌اند. با بازگشت آنها به کار مدیریت متعهد شده که پاداش اضافه تولیدشان را به آن‌ها بدهد یا اینکه براساس قانون کار با آن‌ها رفتار کند و در عین حال از کارگران دو ماه فرصت خواسته‌اند که مسائلشان را یک به یک بررسی کنند و به خواست‌شان پاسخ دهند.»
سیمان صنعتی قدیمی صنعت تولید سیمان کشور به سال‌های خیلی دور بازمی‌گردد. فکر ایجاد کارخانه سیمان در ایران و انجام بررسی‌های لازم برای مواد اولیه مناسب سیمان‌سازی از سال‌های ١٣٠٧ شروع و منجر به قراردادی در شهریور ١٣١٠ بین دولت ایران و سوئد و خرید یک کارخانه سیمان به ظرفیت صد تن در روز از شرکت دانمارکی اس ال اسمیت شد.کارگران برای اینکه بتوانند شدت بیشتری به اعتراض خود دهند، آمدند جلوی کارخانه تجمع کردند و خانواده‌هاشان هم به آن‌ها پیوستند و چادرهایی را برپا کردند. به این صورت یک وضعیت ویژه‌ای به اعتراض آنها داده شد. آنها به مدیریت اعلام کردند که اگر به خواستشان پاسخ داده نشود، با خانواده‌هاشان در همین چادر‌ها می‌مانند تا به خواستشان برسند.حاصل مطالعات روی مواد اولیه انتخاب کوه سرسره در جوار شهر ری در هفت کیلومتری جنوب تهران و در امتداد کوه بی‌بی شهربانو بود. با گذشت زمان و افزایش تقاضا برای این محصول نیاز به کارخانه‌های دیگر آشکار شد. براین اساس در سال ١٣١٤ کارخانه دیگری با ظرفیت روزانه ٢٠٠ تن از شرکت آلمانی پولزیوس خریداری و در سال ١٣١٥ در جوار کارخانه قبلی عملیات ساختمانی آن شروع و در سال ١٣١٦ بهره‌برداری از واحد دوم آغاز شد. در ابتدای دهه ٦٠ تولید سیمان به ١٣ میلیون تن رسید. این میزان تولید با ٢٨درصد رشد در ابتدای دهه ٧٠ به ١٧میلیون تن افزایش یافت. دهه ٧٠ اوج تلاش در صنعت سیمان بود. ٧٢ درصد رشد کمی، کشور را به مرزهای خودکفایی نزدیک کرد.حال در چنین شرایطی از رشد، محمدرضا اسلامی که مدیر اداره تعاون کار و رفاه شهرستان مبارک است، گفته که حدود ٧٠٠ نفر از کارگران سیمان اصفهان زیر نظر شرکت‌های پیمانکاری هستند. با این حال همه آن‌ها در اعتراض و اعتصاب اخیر شرکت نداشتند و اعتراض و اعتصاب به طور مستقیم فقط از سوی ١٥٠ نفر از کارگران قسمت بارگیری کارخانه مطرح شد. علیرضا نوایی می‌گوید: «این خواست ٧٠٠ نفر از این کارگران پیمانی است که در این کارخانه هستند، اما کارگران تلاش کردند اعتصاب را طوری پیش ببرند که مشکلی ایجاد نشود و بخشی از کار‌ها در کارخانه لنگ نماند و کار‌ها انجام گیرد. در واقع خواستند به نوعی حسن نیت خودشان را نشان دهند که مسئله‌شان اخلال یا خواباندن کارخانه نیست، بلکه می‌خواهند خواست خودشان را مطرح کنند و براین اساس اگر مسئله را از زبان کارگران بشنویم، آن‌ها اینگونه بیان می‌کنند که ما طوری اعتصاب‌مان را سازماندهی کردیم که کار به کلی نخوابد و برخی از کار‌ها پیش برود. نمی‌توانیم بگوییم چه درصدی و فلان روز چند نفر بودند. چون اعتصاب طولانی‌مدت بود و دوهفته‌ای طول کشید. روزهایی تعداد بیشتری شرکت داشتند و روزهایی تعداد کمتری و روزهایی هم با گردهمایی همراه بوده است، ولی مسئله این بوده که طی این مدت کارخانه وضعیت اعتصابی پیدا کرده و این مسئله به یک بحران در استان و در شهرستان مبارکه استان اصفهان تبدیل شده که حتی منجر به وساطت وکیل مجلس و جلسات متعدد در سطح شهرستان شده است.»
تاریخچه شرکت سیمان سپاهان تاریخچه تأسیس و فعالیت شرکت سیمان سپاهان اصفهان به پیش از انقلاب بازمی‌گردد. شروع فعالیت آن به سال ١٣٤٨ و اولین خط تولید سیمان به ظرفیت سه هزار و سیصد تن به تیرماه سال ٥٨ برمی گردد. دومین خط تولید با‌‌‌ همان ظرفیت در آبان ٦٠ به بهره‌برداری رسید.اکنون پیرامون قراردادهای موقت خبرهایی هست مبنی بر اینکه نه تنها همچون قبل یکساله یا سه ماهه هستند، بلکه آنها را به ماهانه و هفتگی تبدیل کرده‌اند برای اینکه حقوق روز جمعه کارگر را ندهند. یعنی هفته به هفته قرارداد را تمدید می‌کنند. این یک نوع اجحاف به کارگران است. این کار یک نوع امضا گرفتن از کارگران است که حتی از‌‌‌ همان قانون کار فرار کنند.در شرکت سیمان سپاهان ٩ نوع سیمان، انواع سیمان‌های پرتلند، پرتلند سرباره‌ای، آهکی، فضولاتی و مرکب تولید می‌شود. سپاهان اصفهان اکنون هزارودویست نفر کارگر دارد که هفتصد نفر آن پیمانی هستند. علیرضا نوایی در مورد کارگران پیمانی می‌گوید: «کارفرمایان همیشه می‌خواهند از قرارداد دسته‌جمعی فرار کنند و قرارداد‌ها را اولاً به سطح یک کارگاه، یک کارخانه و یک واحد تولیدی بکشانند و حتی اگر بتوانند آن را فردی کنند. براین اساس شاهد قراردادهای سفید هستیم. مثلاً قراردادی را به‌شان می‌دهند که دو صفحه است. از کارگر برای صفحه دوم امضا می‌گیرند. بعد هر مفادی را که در صفحه اول هست، هر وقت دلشان خواست تغییر می‌دهند. اکنون پیرامون قراردادهای موقت خبرهایی هست مبنی بر اینکه نه تنها همچون قبل یکساله یا سه ماهه هستند، بلکه آنها را به ماهانه و هفتگی تبدیل کرده‌اند برای اینکه حقوق روز جمعه کارگر را ندهند. یعنی هفته به هفته قرارداد را تمدید می‌کنند. این یک نوع اجحاف به کارگران است. این کار یک نوع امضا گرفتن از کارگران است که حتی از‌‌‌ همان قانون کار فرار کنند. یعنی اگر یک روز مورد بازخواست قرار گرفتند، بگویند نه این کارگر حق و حقوقی ندارد. می‌دانیم که براساس قوانین اسلامی، قانون اسلامی تراضی بین دو نفر صورت گرفته و بعد عنوان می‌کنند که کارگر خودش به این مسئله رضایت و تن داده و بنابراین هیچ حق و حقوقی به او تعلق نمی‌گیرد. در واقع می‌توان گفت که این قراردادهای موقت و قراردادهای سفید قراردادهایی هستند که از کارگران بدون پرداخت حق بیمه، بدون پرداخت حق و حقوقی کار بکشند و آنها را مورد بهره‌کشی قرار دهند.
***
تجمع اعتراضی٧٠کارگراخراجی
کارخانه پیچ ومهره کامکان سیرجان مقابل فرمانداریبه گزارش٣١تیرفارس،٧٠ نفر از کارگران اخراجی کارخانه پیچ و مهره سیرجان با نام کامکان در اعتراض به اخراج خود مقابل فرمانداری این شهر پیش از ظهر امروز تجمع کردند. کارگران در اعتراض به اقدام کارخانه اعلام کردند که برخی از آنها ١٥ تا ٢٠ سال سابقه کار دارند و در این سن‌ چگونه می‌توانند‌ کار‌ دیگری داشته باشند. بنا بهمین گزارش،منصور عارفی‌زا‌ده یکی از کارگران اخراج شده اظهار داشت: بسیاری از کارگران غیربومی‌ که سابقه یک‌ یا دو سال دارند، مانده‌اند و ما که بومی هستیم، اخراج شده‌ایم، هفته گذشته برگ لغو قرار‌داد ‌و اخراج را به دست ما دادند و ما امروز آمده‌‌ایم حرف خود را به گوش مسئولان برسانیم. رضا سنگ‌پهنی یکی دیگر از کارگران گفت: می‌گویند محل فروش تولیدات را نداریم و شرکت ایران خودرو و سایپا محصولات ما را نمی‌خرند و تولیدات روی دست ما مانده است و ما را اخراج کرده‌اند، پس تکلیف ما چیست و خانوا‌ده ما چه باید بکنند. علی اندایش نماینده کارگران اخراجی که خود نیز سرپرست بخشی از کارخانه بوده است، می‌گوید: اگر دستگاه‌های شرکت تعطیل شده است و تولید نمی‌کند، چرا پیچ و مهره با نام همین شرکت از چین وارد می‌شود، مسئولان فکری برای بیکاری کارگران ١٥ تا ٢٠ سال سابقه کنند. برپایه این گزترش،محمد‌مهدی بیگ‌زاده مدیر کارخانه کامکان اظهار داشت: ‌٦٩ کارگر اخراجی قراردادی بودند که قرارداد آنان به پایان رسیده‌ و طی دو مرحله با توجه به نیازی که نداشتیم، اخراج شدند. وی افزود‌: بخش عمده‌ای از سهم بازار را که خودروسازان سایپا و ایران خودرو در کشور مشتریان ما بودند به دلایلی که آنها هم نیاز ندارند از دست داده‌ایم. بیگ‌زاده عنوان کرد: ٧٠ درصد دستگاه‌های تولیدی ما تعطیل شده‌اند و نمی‌توانیم کارگری داشته باشیم و اگر این روند ادامه یابد، ١٥٠ کارگر دیگر هم با تعطیلی کارخانه بیکار می‌شوند. وی گفت: انتخاب کارگران برای اخراج هم بر اساس مرخصی‌ها‌، کم‌کاری‌ها و یا اخطارهای انضباطی بوده است که بر‌اساس تصمیم هئیت مدیره کارخانه اخراج شده‌اند و اگر روزی نیاز به کارگر باشد و وضعیت خوب شود، قطعا از وجود آنان استفاده می‌شود. بیگ‌زاده تصریح کرد: با‌ روال کنونی برای ادامه کار، کارخانه متضرر است و تعطیل می‌کنیم.
***
تجمع اعتراضی كارگزاران شركت مخابرات استان همدان
برای چندمین بار به گزارش ٢٩تیرسامانه آنلاین، این تجمع مقابل ساختمان مرکزی مخابرات استان برگزار شد. این گزارش حاکیست، تنی چند از تجمع کنندگان طی گفتگو یی خواستار دریافت حقوق عقب افتاده خود از طریق رسانه‌های استانی شدند. در این میان اسد خزائی از کارگزاران نهاوند گفت: تنها صحبت ما این است که مطابق "قانون کار" با ما برخورد شود. وی ادامه داد: متأسفانه این چندمین بار است که ما خواسته خود را با مسئولین مخابرات استان در میان می‌گذاریم اما هیچ یک از آنها به هیچ عنوان پاسخگوی مطالبات نبوده‌اند. وی بااشاره به اینکه حقوق دریافتی کارگزاران و به ویژه کارگزاران روستایی به هیچ وجه پاسخگوی شرایط اقتصادی جامعه نیست اظهار داشت: دریافتی اکثر کارگزاران ماهیانه حدود ١٧٠ تا ٢٠٠ هزار تومان می‌باشد و این در شرایطی است که ما در بعضی اوقات ٢٤ ساعته برای مخابرات کار می‌کنیم. وی اضافه کرد: با تحصیلات لیسانس و دارا بودن عائله و فرزند تنها در حدود ٢٠٠ هزار تومان دریافت مالی برخی از ما می‌باشد و این در حالی است که هیچ یک از مسئولین این سازمان قادر نخواهند بود در چنین شرایطی زندگی خود را اداره کنند. همچنین در ادامه الف- ط یکی دیگر از کارگزاران معترض گفت: این اولین بار نیست که ما اعتراضات خود را اعلام می‌کنیم حتی به صورت کتبی نیز این خواسته‌ها را اعلام کرده‌ایم اما پاسخگویی وجود ندارد.وی افزود: ما خواستار این هستیم که در یک جلسه حضوری با مسئولین بتوانیم مشکلاتمان را بازگو کنیم. وی ادامه داد: ما در روستا باید وقت و بی‌وقت و حتی نیمه شب نیز مشغول به کار باشیم اما در قبال آن هیچ گونه حق و حقوقی دریافت نمی‌کنیم. بگفته این فرد عده‌ای از کارگزاران ١٨ ماه و عده‌ای ٨ ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند مثلاً خود من از دی ماه سال ٨٩ هیچ گونه حق الزحمه‌ای دریافت نکرده ام. وی مسئولین استانی و حتی کشوری را در این خصوصی مقصر دانست و اعلام کرد: مسئولین استانی در قبال ما سلیقه‌ای عمل می‌کنند و مدیران کشوری نیز می‌گویند در قبال کارگزارانی مشابه ما هیچ گونه دستور العملی وجود ندارد. بنا به گزارش٣١تیرایسنا،در روزهای گذشته خبرنگارانی که برای پوشش خبری تجمع اعتراض آمیز کارگزاران مخابرات استان حضور یافته بودند مورد بی احترامی و برخورد یکی از کارکنان حراست شرکت مخابرات قرار گرفتند.
اسوج بالاترین نرخ بیکاری در ایران را دارد دویچه وله : غلام محمد زارعی، نماینده شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس اسلامی ایران، اعلام کرد نرخ بیکاری در بویر احمد و دنا بویژه شهرستان یاسوج بسیار نگران‌کننده شده است. او نرخ بیکاری در شهرستان یاسوج را بالاترین نرخ بیکاری در سراسر ایران خواند.غلام محمد زارعی در ادامه خاطر نشان کرد که نرخ بیکاری اعلام شده در منابع دولتی نرخ آشکار بیکاری است و “نرخ بیکاری پنهان بسیار بالا و نگران‌کننده است.”زارعی همچنین از بخش صنعت در حوزه نمایندگی خود انتقاد کرد و گفت این بخش بویژه در بویراحمد و دنا “دچار رکود شده و بسیاری از کارگاه‌های تولیدی و صنعتی هم اکنون تعطیل و یا در حال تعطیلی هستند.”
***
مزاحمت نیروهای سرکوب گر برای سالمندان دستفروش معترض
آژانس ایران خبر :نیروهای سرکوب گر رژیم برای سالمندان دستفروش معترض مزاحمت ایجاد می کنند. این نیروهای سرکوب گر در قالب گشت های پیاده وموتوری در نقاط مختلف شهر تهران به ویژه در اطراف میدان های مهم شهر مستقر می شوند.وبا مزاحمت برای سالمندان دست فروش معترض،درصددایجاد رعب ووحشت برای آنها هستند.بیشتر این سالمندان افراد بازنشسته ی کشوری ولشگری وکارگران شرکت های دولتی وخصوصی هستند که مجبورند در سنین بازنشستگی به دلیل بالا بودن هزینه های جاری زندگی اقدام به دست فروشی در کنار خیابان ها وپیاده روها کنند.معمولا این افراد هنگام برخورد با مشتریان اعتراض خود رابه شرایط ووضعیت معیشتی حاکم برجامعه بیان می کنند. این اعتراض های عریان دستفروش ها موجب جذب وجلب افراد رهگذر می شود ومعمولا درد ودل های اعتراضی این افراد با همراهی رهگذران همراه می شود همین امر موجب شده تا حکومت از این نوع رویه ی اعتراضی جدید دچار هراس فراوان گردد وبا گسیل داشتن نیروهای سرکوب گر خود به خیابان ها درصدد سرکوب کردن آن براید.
***
تجمع اعتراضی کارگران نساجی رشت
بیش از سیصد تن از کارگران کارخانه نساجی ایران برک رشت در اعتراض به پرداخت نشدن هفت ماه حقوق عقب افتاده خود دست به تجمع زدند.این تجمع روز دوشنبه ٢٦ تیرماه برگزار شد. مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی در وحشت از گسترش این حرکت اعتراضی منطقه را محاصره کرده بودند.
. ***
٧٠٠ کارگر پیمانی سیمان سپاهان دست از کار کشیدند
حکایت کهنه نابرابری حقوق کارگران رسمی و پیمانی (شركتی)، بیش از ٧٠٠ نفر از کارگران پیمانی سیمان سپاهان را اعتراض واداشته و باعث شده است آنان طی یك اعتراض صنفی هماهنگ برای چندمین بار متوالی ظرف یك سال گذشته، دست از کار بکشند.
داستان همیشگی نابرابری کارگران رسمی و پیمانی به گزارش خبرنگار ایلنا در اصفهان، اعتراض کارگران کارخانه سیمان سپاهان به شرایط کاری و حقوقی سابقه طولانی دارد اما از آنجا که همه نامه نگاری‌ها و پی گیری‌های كارگران خطاب به مسوولان وزارت کار گرفته تا مجلس، به نتیجه نرسید، حدود ٧٠٠ نفرشان طی سه روز گذشته دست از کار کشیده‌اند و در محوطه کارخانه تجمع كرده‌اند. غلامی نماینده کارگران پیمانی سیمان سپاهان خواسته این افراد را حذف تبعیض‌ها در پرداخت مزایا از جمله سنوات و کارانه میان نیروهای رسمی و پیمانی می‌داند و به ایلنا می‌گوید: کارخانه سیمان سپاهان یک‌هزار و ١٠٠ کارگر پیمانی و رسمی دارد، خواسته کارگران معترض نیز به اطلاع فرمانداری، استانداری و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیده است و ما با استخدام وكیل از طریق مراجع قضایی پیگیر مطالبات خود هستیم.
***
تجمع ١٠٠ نفر از اعضای تعاونی مسکن کارگران نساجی کردستان
عضو هیئت مدیره تعاونی کارگران نساجی کردستان اعلام کرد: ١٠٠ نفر از مجموع ٣٠٠ عضو تعاونی مسکن کارگران نساجی کردستان امروز - دوشنبه - در اعتراض به عدم صدور مجوز ساخت مسكن در مقابل اداره كل مسکن و شهر سازی استان تجمع کردند. جبار خدا مرادی با اعلام این خبر به ایلنا گفت: اداره مسکن و شهرسازی استان کردستان با بلاتکلیف کردن تعاونی مسکن کارگران نساجی مجوز ساخت مسکن برای این تعاونی را صادر نمی‌کند و این در حالیست ١١ سال است زمین برای ساخت مسكن كارگران خریداری شده است. او با بیان اینکه هم اکنون ٢٢ تعاونی مسکن واحد‌های مختلف تولیدی در این زمینه با اداره مسکن وشهر سازی درگیر هستند اظهارداشت: تعاونی مسکن نساجی کردستان ٣٠٠ عضو دارد که خواستار صدور مجوز ساخت از سوی اداره مسکن وشهرسازی هستند.
***
اعتراض شدید جامعه کارگری
عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور اعلام کرد: دولت با عدم یکسان سازی سقف معافیت مالیاتی در حق وحقوق کارگران احجاف می‌کند. هوشنگ درویشی در این زمینه به ایلنا گفت: به رغم اعتراض شدید جامعه کارگری کشور هم اکنون شاهدیم دولت با تعیین سقف معافیت مالیاتی کارگران براساس نرخهای ١٥ تا ٢٠ درصد در حق آن‌ها اجحاف می‌کند. این فعال كارگری با تاکید بر اینکه سقف معافیت مالیاتی کارگران باید به مانند کارمندان بر مبنای ١٠ درصد تعیین شود، به ایلنا گفت: دولت دهم به رغم شعار عدالت محوری همواره با اعمال سیاست‌های ضد و نقیض بین کارگران و کارمندان تبعیض قائل می‌شود.
او در بخش دیگری از سخنان خود خواستار ارائه سبد کالایی ماه رمضان به کارگران شد و خاطرنشان ساخت: دولت در ارائه سبد کالای ماه رمضان به کارمندان از بودجه عمومی استفاده می‌کند و این در حالیست که کارگران هم باید از منابع بودجه عمومی برای تامین مایحتاج خود بهره‌مند شوند. درویشی با تاکید بر لزوم کاهش ساعت کاری کارگران در ایام ماه رمضان تصریح کرد: کارگران به رغم فعالیت‌های سختی که انجام می‌دهند باید در ایام ماه رمضان روزانه هشت ساعت فعالیت کنند. اما دولت ساعت کاری کارمندان را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.
***
کارگران تعاونی نساجی کردستان با مهلت ١٠روزه به مسئولین به تجمع خود پایان دادند
اتحادیه آزاد کارگران ایران:در پی تجمع اعتراضی کارگران عضو تعاونی نساجی کردستان دیروز بعد از متفرق شدن کارگران,مسئولین بنیاد مسکن و شهرسازی از اعضای هیئت مدیره دعوت به مذاکره میکنند و جلسه ایی را در بعدازظهر١٩ تیر ماه ١٣٩١ تشکیل میدهند و قول میدهند که ظرف ١٠ روز آینده به مشکلات کارگران رسیدگی کنند امروز بیش از ١٠٠ نفرازکارگران تعاونی مسکن نساجی کردستان ساعت ٩ صبح در مقابل این اداره تجمع کردند و مطلع شدند که نمایندگانشان با مسئولین مذاکره کردند و با دادن ١٠ روز مهلت به مسئولین موافقت کردند و به تجمع خود پایان دادند.
***
حقوق و دستمزد پرداخت نشده

شرکت‌های واسطه‌ای حقوق کارگران را نمی‌پردازند
احمدرضا معینی رییس کانون شوراهای اسلامی کار استان اصفهان در گفتگو با ایلنا، این مشکل را مربوط به کارگران طرف قرارداد با شرکت‌های پیمانکاری دانست و گفت: بیش از ٧٠٠ نفر از کارگران این کارخانه، زیر نظر پیمانکاران فعالیت می‌کنند و همانگونه که بار‌ها اعلام شده این شرکت‌های واسطه‌ای حقوق قانونی کارگران را نمی‌پردازند. وی مهم‌ترین خواسته کارگران معترض را دریافت حقوق و مزایا بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل بیان کرد و افزود: متاسفانه در حالی که دو سوم کارکنان شرکت سیمان سپاهان، با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، كار محول شده به کارگران پیمانی و رسمی برابر است و در این شرایط تبعیض در میان کسانی که شغل یکسانی دارند قابل قبول نیست. معینی معتقد است بر اساس قانون طبقه بندی مشاغل، همه افرادی که در یک شغل خاص مثلا به عنوان تکنیسین برق در یک واحد تولیدی مشغول به کار هستند باید از حقوق و مزایای برابر برخوردار شوند، به عبارت دیگر کارخانه باید به افراد مزد شغل و کاری که انجام می‌دهند را بپردازد و نوع رابطه کاری آن‌ها را با واحد تولیدی را لحاظ نكند.
***
مزد به اندازه کار است نه نوع قراراداد
این فعال كارگری استان اصفهان دومین خواسته کارگران معترض این کارخانه را اجرای قانون بهره وری دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه قراردادهای کارگران غیر رسمی، سال به سال تمدید می‌شود نباید تفاوتی بین این قشر، با کارگران رسمی وجود داشته باشد و هر کس باید به نسبت اختیار و کارکرد خود، مزد و مزایای بهره وری را دریافت کند. رییس کانون شوراهای اسلامی کار استان اصفهان راه حل تمام این مشکلات را داشتن قرارداد مستقیم با کارخانه اعلام کرد و گفت: کارگران معترض، حدود ده روز است که در اعتراض به تبعیض و پرداخت نشدن کامل حق و حقوق قانونی‌شان، دست از کار کشیده‌اند و در اعتصاب هستند.
معامله دوسر سود برای پیمانکاران معینی با اشاره به فعالیت کارخانه سیمان زیر نظر خیریه همدانیان اصفهان خاطرنشان کرد: درست است که این کارخانه مشمول اجرای قانون حذف شرکت‌های پیمانکاری نیست با این حال اداره کار، تعاون و رفاه استان اصفهان موظف است بر عملکرد شرکت‌های واسطه‌ای نظارت داشته باشد تا کمتر، حقوق نیروهای وابسته به آن‌ها ضایع شود. وی بزرگ‌ترین گلایه کارگران این واحد تولیدی را نابرابری رفتار با پرسنل رسمی و پیمانی بیان کرد و ادامه داد: شرکت‌های پیمانکار، از یک سو حقوق و مزایای کامل یک کارگر را از کارفرما دریافت می‌کنند و از سوی دیگر قسمتی از آن را به نیروی کار می‌پردازند و با این کار مثل زالو به جان کارگران افتاده‌اند. رییس کانون شوراهای اسلامی کار استان اصفهان، خواستار تعریف طرح طبقه بندی مشاغل و بهره وری و اجرای آن در این کارخانه شد و گفت: عدم وجود نظارت کافی مسوولان بازار کار استان باعث شده این مشکل هر روز بزرگ‌تر شود چرا که این کارگران، در سال گذشته هم بار‌ها شکایتشان را به اداره کار و حتی کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرده بودند اما گره‌ای از کارشان باز نشده است. حداقل حقوق ومزایا برای کارگران قراردادی وی با تاکید بر اینکه بیشتر کارگران فعال در این کارخانه پیمانکاری هستند و حداقل حقوق و مزایای مندرج در قانون کار را دریافت می‌کنند گفت: متاسفانه از این دست بی‌مهری‌ها به جامعه کارگری، کم نیست و امیدواریم با رسانه‌ای شدن مشکلات، اندکی از فشار موجود بر این قشر زحمت کش، کاسته شود. معینی اظهار امیدواری کرد این مشکل با توافق دو طرف کارگر و کارفرما حل شود و افزود: اخراج کارگران هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد و فقط صورت مساله را پاک می‌کند.
***
همه قوانین کار اجرا شده است
از سوی دیگر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان پاسخگویی درباره این موضوع را به محمد رضا اسلامی مدیر اداره تعاون، کار ورفاه شهرستان مبارکه واگذار کردند و او در پاسخ به ایلنا، هرگونه بی‌توجهی به اجرای قانون کار در این واحد تولیدی را رد کرد و گفت: حدود ٧٠٠ نفر از کارگران سیمان سپاهان، زیر نظر شرکت‌های پیمانکاری هستند با این حال همه آن‌ها در این اعتراض شرکت ندارند و مشکل فقط مربوط به ١٥٠ نفر از کارگران قسمت بارگیری کارخانه است. وی در واکنش به انتقاداتی که به عملکرد شرکت‌های پیمانکاری وارد شده، گفـت: گفته‌ها وشنیده ها هیچ سندیتی ندارد و ما که در مسند کار این شهرستان هستیم می‌توانیم بگوییم همه اسناد و مدارک موجود نشان می‌دهد حق و حقوق قانونی این کارگران پرداخت شده است.
***
حذف شرکت‌های پیمانکاری منطقی نیست
اسلامی همچنین با تاکید بر پرداخت همه حق و حقوق قانونی این افراد ادامه داد: برخی از مطالبات کارگران سیمان سپاهان، قانونی نیست، مثل اینکه انتظار دارند به طور مستقیم با کارفرمای خود قرارداد ببندند و شرکت‌های پیمانکاریشان حذف شوند، چون این کارخانه جزو بخش خصوصی به شمار می‌آید و مشمول مصوبه دولت برای حذف پیمانکاران نمی‌شود. وی تفاوت و نابرابری حقوق کارگران قراردادی و پیمانی در این واحد تولیدی را بی‌عدالتی ندانست و تصریح کرد: این مشکل فقط مربوط به سیمان سپاهان نیست و نمی‌توان انکار کرد تفاوت بین کارگران رسمی و پیمانی و حتی قراردادی در همه جای کشور وجود دارد و با اینکه نوع استخدام افراد متفاوت است هیچ اتفاق غیر قانونی رخ نداده است.
***
نامه نگاری‌های بی‌سرانجام کارگران
روند بازنشستگی پیش از موعد ٦٠ کارگر کاشی سعدی در حالی متوقف شده است که این کارگران از بهمن سال گذشته در حال مکاتبه و مراجعه به نهادهای مرتبط با حقوق خود هستند که تا کنون صدایشان به جایی نرسیده است. طبق اسناد ارائه شده از سوی کارگران، نامه نگاری رئیس شعبه شهید حاتمی تامین اجتماعی با مدیرکل شرق بیمه، در راستای مشخص کردن عناوین شغلی کارگران تاثیری بر آغاز روند بازنشسته شدن کارگران نداشته است و این درحالی است که کارفرمای کارگران و بیمه تامین اجتماعی با استناد به نامشخص بودن عناوین شغلی کارگران در شامل شدن قانون مشاغل سخت و زیان آور برای این کارگران تردید دارند که با کارشکنی مدیرعامل کارخانه در ارائه پرونده‌های این کارگران به بیمه، این مشکل هنوز پابرجاست. به نظر می‌رسد کارخانه کاشی سعدی، چندی پیش توسط سازمان تامین اجتماعی خریداری و تحت مدیریت مجموعه هولدینگ شستا قرار گرفته است که در صورت صحت این مساله، تاخیر در اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد برای ٦٠ نفر از کارگران این کارخانه، کمی عجیب‌تر به نظر می‌رسد.
***
عده‌ای در حال جو سازی هستند
مشکلات کارگران کارخانه کاشی سعدی در حالی پابرجاست که مدیرعامل این کارخانه در گفت‌و‌گو با ایلنا، هرگونه تعلل در اجرای بازنشستگی کارگران این کارخانه را رد کرد و معتقد است این بحث‌ها به منظور جوسازی علیه کارخانه کاشی سعدی صورت می‌گیرد. هشیاری در این زمینه به ایلنا می‌گوید: کارگران مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارخانه می‌توانند به تامین اجتماعی مراجعه کرده و روند بازنشستگی خود را پیگیری کنند و در این زمینه مشکلی وجود ندارد، البته نباید منکر شد که بسیاری از پرونده‌های کارگران درحال حاضر در کارخانه وجود ندارد.
***
کارگران شهرداری بروجرد دو ماه حقوق دریافت نکرده‌اند
یک فعال کارگری در بروجرد اعلام کرد: بیش از هزار کارگر شهرداری بروجرد دو ماه حقوق دریافت نكرده‌اند. محمد گودرزی با بیان اینکه اکثر این کارگران در بخش‌های خدماتی و فضای سبز کار می‌کنند، به ایلنا گفت: شهرداری بروجرد در پرداخت حقوق کارگران خود هر چند ماه یکبار فاصله می‌اندازد و هم اکنون نیز این کارگران دو ماه حقوق معوقه طلب دارند. به گفته این فعال کارگری به جهت عدم پرداخت منظم حق بیمه، دفترچه‌های تامین اجتماعی این کارگران تمدید نمی‌شود و این در شرایطی است که حق بیمه از حقوق این کارگران کسر شده ولی به حساب تامین اجتماعی واریز نمی‌شود.
او گفت: بدهی های شهرداری بروجرد بابت معوقات بیمه‌ای کارگران و کارکنان شهرداری تا پایان سال ٩٠ به نه میلیارد تومان رسیده بود که به بهانه نداشتن درامد و هزینه‌های بالای شهرداری این بدهی هنوز پرداخت نشده است.
***
سه ماه تاخیر در پرداخت بیمه کارگران سامان کاشی
یک فعال کارگری در بروجرد گفت: کارخانه سامان کاشی حق بیمه ٥٠٠ کارگر خود را در سه ماه گذشته پرداخت نكرده است. محمد گودرزی با اشاره به اینکه کارخانه سامان کاشی یکی از بزرگ‌ترین واحد‌های تولید کاشی و سرامیک در کشور بوده و از فروش برخوردار است، به ایلنا گفت: بدهی‌های این کارخانه به صندوق تامین اجتماعی بابت حق بیمه کارگران به بیش از یک میلیارد تومان رسیده است. گودرزی با اعلام اینكه در حال حاضر سه ماه از بیمه کارگران این کارخانه پرداخت نشده و دستمزد آنان نیز به موقع پرداخت نمی‌شود، اظهار کرد: هر ماه حق بیمه از حقوق كارگران کسر می‌شود اما به حساب تامین اجتماعی واریز نمی‌شود و به همین جهت عدم تمدید دفترچه درمانی ٥٠٠ خانواده كارگری آنان را دچار مشکل كرده است. این فعال كارگری ادامه داد: با وجودی که این واحد تولید کاشی و سرامیک اکثر تولیدات خود را پیش فروش کرده و درآمد خوبی دارد اما کارگران این واحد تولیدی درباره شرایط كاری و درامدی خود نگرانند بطوری که در ماه گذشته به دلایل نامعلومی کارخانه تعطیل شد و ٥٠٠ کارگر این واحد تولیدی بیكار شدند و بعد از یك ماه همه این کارگران دوباره به کار دعوت شدند.او با بیان اینکه هم تعدادی از كارگران سامان كاشی با وجود ٢٠ سال اشتغال، با قرارداد موقت كار می‌كنند، افزود: قرارداد ٨٠ درصد کارگران کارخانه سامان کاشی موقت است که به جهت مشکلات بیمه‌ای امکان بازنشستگی برایشان وجود ندارد. دبیر اجرایی خانه کارگر بروجرد افزود: مسئولان استانی نسبت به مشکلات کارگران این واحد تولیدی آگاه بوده اما در این زمینه اقدام قابل ملاحظه‌ای انجام نمی‌دهند.
***
عدم پرداخت حقوق واخراج كارگران پلاستیك شاهین
به گزارش ایلنا،با خصوصی سازی کارخانه پلاستیک شاهین طی ١٠ سال اخیر به تدریج کارگران این واحد تولیدی از ٤٠٠ نفر به ٥٠ نفر کاهش یافته است.
برپایه این گزارش،تا مهرماه سال ٩٠ قرارداد کارگران باقی مانده در کارخانه پلاستیک شاهین شش ماهه بود و پس از این تاریخ به جهت تغییر مدیر عامل کارخانه قرارداد‌ها سه ماهه و از دی ماه به یک ماهه تبدیل شده است.
این منبع،از عدم پرداخت دو ماه حقوق معوقه این کارگران در سال جدید خبر داد و یادآورشدکه از ابتدای فروردین ماه سال جاری بیمه کارگران این واحد تولیدی نیز پرداخت نشده است. گفتنی است کارخانه پاستیک شاهین تولی کننده چرم مصنوعی جهت ساخت مبلمان است و عمده مواد اولیه مورد استفاده این کارخانه پی وی سی است.
***
٩ماه تعویق در پرداخت حقوق کارگران مجتمع دامداری مهاباد
به گزارش ایلنا، ٩ ماه از حقوق معوقه ،شامل ٥ ماهه اول سال ٩٠ و چهار ماهه سال جاری ،بیش از ٤٠ کارگر این واحد تولیدی هنوز پرداخت نشده است.
براساس این گزارش، عیدی و پاداش و سایر مزایای قانونی این کارگران نیز پرداخت نشده است.
این گزارش حاکیست،این واحد تولیدی در گذشته ١٣٠ کارگر رسمی فعال داشته است که هم اکنون این تعداد به ٤٠ نفر کاهش یافته که این کارگران نیز با قرارداد موقت کار می‌کنند. گفتنی است مجتمع دامداری مهاباد وابسته به شرکت غدیر سبز، داری زیر مجموعه‌های صنعتی چون هما مرغ، سردخانه زمزم، و کشت صنعت مهاباد است.
***
دستمزد و حق بیمه کارگران پرداخت نشده است
به گفته عبدی‌پور، یکی از اعضای شورای اسلامی کار کارخانه ایران پویا، تعدادی از کارگران کارخانه ایران پویا ٢ ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و همچنین حق بیمه بعضی از این کارگران به مدت ٤ ماه از سوی کارفرما پرداخت نشده است.
این فعال کارگری، وضعیت تولید کارخانه ایران پویا را وخیم گزارش و تاکید کرد: در فاز اول تعدیل نیروی این کارخانه ٣٧ نفر بیكار شدند و قرار است ٣٥ نفر دیگر نیز در فاز دوم بیکار شوند که تا امروز شورای کارخانه از این امر جلوگیری کرده است.
عبدی‌پور، در تشریح مشکلا ت حقوقی و بیمه کارگران ایران پویا گفت: کارگران شرکت ایران پویا که سابقه‌ای ٥٠ ساله در تولید یخچال دارد، به ٣ دسته استخدامی، پیمانی و قراردادی تقسیم می‌شوند که در این میان، حقوق کارگران استخدامی هر ٢ ماه یکبار پرداخت می‌شود و سهمیه ناهار روزانه این افراد نیز قطع شده است.
وی افزود: درحال حاضر مزایا و اضافه کار کارگران کارخانه قطع شده است و نکته دردناک‌تر در این شرایط وقتی است كه کارگران برای دریافت بیمه بیکاری به بیمه مراجعه می‌کنند و مسئولان بیمه اعلام می‌کنند که حق بیمه کارگران شرکت از سوی کارفرما پرداخت نشده است.
عضو شورای اسلامی کار کارخانه ایران پویا، تورم و اختلاف میان پیمانکار و کارفرما را یکی از علتهای عدم پرداخت حقوق کارگران عنوان و تصریح کرد: به دلیل مشکلات اقتصادی، پیمانکار و کارفرما نمی‌توانند پاسخگوی نیاز و حق و حقوق کارگران باشند و هرکدام مسئولیت خود را به گردن دیگری می‌اندازد.

گفتنی است ایران پویا یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان لوازم خانگی در ایران است، که در سال ١٣٣٦ با نام شرکت پارس آمریکا با سرمایه اولیه ٢٠٠٠٠٠٠٠ ریال تأسیس شد و این شرکت با نام تجاری جنرال استیل تولید انواع یخچال‌های خانگی و مقاطع مس و برنج را در سال ١٣٣٨ آغاز کرد
***
اخراج و بیکار سازی ها

٣٠٠کارگر بوژان بیکار شدند
دبیر اجرایی خانه کارگر خرم آباد اعلام کرد: طی هفته گذشته کارخانه یخچال سازی بوژان تعطیل و ٣٠٠ کارگر آن بیکار شدند. پیمان نادرنیا با اعلام این خبر به ایلنا گفت: عدم وجود نقدینگی و نداشتن بازار فروش در رقابت با محصولات مشابه خارجی مشکل عمده این واحد تولیدی بوده است. او با بیان اینکه ٣٠٠ کارگر قراردادی و رسمی این واحد تولیدی همچنان بلاتکلیف هستند اضافه کرد: پرداخت ٤ ماه حقوق وسایر مزایای قانونی این کارگران به تعویق افتاده است.
***
اخراج کارگران شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو
اتحادیه آزاد کارگران ایران: شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو شروع به اخراج و تعدیل نیرو خود نموده است این شرکت که در ٥ کیلومتری آزاد راه کرج-قزوین قرار دارد با بیش از ١٠٠٠ کارگر مشغول به کار است که از اوایل امسال در پی قطع رابطه ی شرکت های بزرگی همانند هیوندا,کیاموتورز و پژو,اکثر خطوط تولید این شرکت به طور کامل از کار افتاده است و بعضی از خطوط نیز با حداقل ظرفیت به کار مشغول میباشند.در همین ارتباط مدیریت شرکت شروع به تعدیل نیرو از پرنسل پیمانی این شرکت نموده است و برای اینکه انعکاس خبری گسترده ایی نداشته باشد هر روزه تعدادی از کارگران را به مرخصی اجباری می فرستند وبه کارگران می گویند که فعلا به مرخصی بروید تا وضعیت مناسب شود .طبق اخبار رسیده دیروز ٧ نفر و امروز چهارشنبه ٤ نفر را به مرخصی اجباری فرستاده اند ودر ابتدا از کارگران مجرد شروع به تعدیل نیرو نموده اند .طبق اخباری که به کارگران رسیده امکان اینکه تا ١٥٠ نفر را از کارگران را , بیکار کنند زیاد است .
***
كارخانه ایران ‌پویا در آستانه تعطیلی است
در فاز اول تعدیل نیروی این کارخانه ٣٧ نفر بیكار شدند و قرار است ٣٥ نفر دیگر نیز در فاز دوم بیکار شوند که تا امروز شورای کارخانه از این امر جلوگیری کرده است.
روند از کار افتادن واحدهای صنعتی کشور، به کارخانه با سابقه و بزرگ ایران پویا، سازنده یخچال و مقاطع مس و برنج نیز رسیده است که این مساله باعث تعدیل نیروی کار این کارخانه شده است.
به گزارش ایلنا، كارخانه ایران پویا (جنرال استیل) از چندی پیش بعلت مشکلات اقتصادی، اقدام به تعدیل و یا اخراج کارگران و همچنین منحل کردن بخش یخچال سازی کرده است.
شرکت ایران پویا بعنوان یکی از قدیمی‌ترین کارخانجات صنعتی ایران، درحالی رو به تعطیلی می‌رود که زمانی بعنوان یکی از کارخانجات مادر در خاورمیانه محسوب می‌شده است. به طوریکه دستگاه‌های این كارخانه را در کمتر کارخانه‌ی منطقه می‌توان یافت. اما اینك به دلیل مشکلات رو به افزایش کشور در زمینه اقتصاد، توان رقابت با محصولات خارجی را ندارد.
از سوی دیگر به دلیل ورود و تبلیغات گسترده کالاهای مشابه خارجی، استقبال از یخچالهای تولید ایران پویا به شدت کاهش یافته و عمده درامد‌های این شرکت در حال حاضر از محل ساخت پروفیل‌های آلومینیوم و مقاطع مس و برنج تامین می‌شود که آنهم به دلیل شرایط تحریم‌ها اكنون به سختی فراهم می‌شود.
بخش تولید یخچال تعطیل می‌شود
به گفته یکی از کارگران کارخانه ایران پویا، مسئولان این کارخانه قصد دارند بخش تولید یخچال را تعطیل و همه کارگران این بخش را نیز تعدیل کنند.
این درحالی است که بسیاری از این کارگران که به صورت پیمانکاری با شرکت ایران پویا همکاری دارند، سابقه‌ای در حدود ١٠ الی ١٥ سال دارند که این سابقه در تصمیم گیری مدیران لحاظ نمی‌شو
***
نا امنی محیط کار

سقوط كارگر جوان از داربست ساختمان
كارگر جوانی که بر اثر سقوط از روی داربست یك ساختمان در حال ساخت در بلوار شاهد مصدوم و قادر به حرکت نبود به بیمارستان منتقل شد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری ١٢٥، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران با دریافت خبر سقوط یك كارگر از ساختمانی در بلوار شاهد تهران، آتش نشانان ایستگاه٢٤ را ساعت ١١:٥٦دقیقه صبح امروز به محل حادثه اعزام كرد. علیرضا چراغی معاون منطقه٢ عملیات در این باره گفت: این كارگر در حال كار كردن بر روی داربست در طبقه پنجم ساختمان بود كه ناگهان بر اثر بر هم خوردن تعادل به پایین سقوط كرده و بر روی داربستهای طبقات پایین افتاده بود و قادر به حرکت نبود. وی افزود: در جریان این حادثه این كارگر از چند ناحیه از بدن دچار آسیب دیدگی شده بود كه با تلاش آتش نشانان از روی داربست به پایین ساختمان منتقل و تحویل عوامل اورژانس شد و بلافاصله به مركز درمانی انتقال یافت.
***
کلاه ایمنی جان كارگر ساختمانی را نجات داد
در اثر سقوط مصالح در پروژه ساختمان اداری ٨ طبقه شهرداری تبریز، کلاه ایمنی مانع صدمه دیدن یکی از کارگران قالب بند شد. به گزارش ایلنا، شدت ضربه به حدی بوده که در اثر آن کلاه ایمنی دچار شکستکی شد اما هیچ آسیبی به فرد استفاده کننده از کلاه وارد نشد.
***
سقوط کارگر ٢٠ ساله از طبقه هفتم
سقوط کارگر ٢٠ ساله از طبقه هفتم ساختمان در حال احداث در غرب تهران منجر به مصدومیت او شد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری١٢٥، با تماس کارگران یک ساختمان در حال احداث با سامانه ١٢٥ و اطلاع رسانی درباره سقوط کارگر جوان از ارتفاع، آتش نشانان ایستگاه ٢٧ درساعت ٩:٥٠ صبح امروز - دوشنبه ٢٦ تیرماه - راهی محل حادثه در جنت آباد، خیابان جهاد اکبر شدند. داود کرمی فرمانده همراه آتش نشانان گفت: بی احتیاطی کارگر ٢٠ ساله تبعه افغانستان در هنگام کار گذاشتن یونولیت در طبقات منجر به سقوط وی از طبقه هفتم به پنجم شد که با تلاش آتش نشانان با برانکارد مخصوص، این كارگر مصدوم به سطح زمین منتقل و پس از آن برای انتقال به مراکز درمانی تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل شد.
***
کارگری دیگر جانش را از دست داد
اتحادیه آزاد کارگران ایران: محمد منبری ٤٠ ساله امروز یکشنبه اول مرداد در حین کاردچار حادثه شد و جانش را از دست داد.محمد منبری کارگر سد دولاب در جاده کامیاران –سنندج امروزساعت ٨ صبح در حالی که مشغول کاربود دستگاه بتون رویش واژگون شد و به بیمارستان توحید سنندج انتقال داده شد ,ولی متاسفانه در بعد از ظهر امروز جان باخت. محمدمنبری دارای زن و فرزند بود که خانواده وی در شهر ساوه زندگی میکردند.روزی نیست که خبر مرگ کارگری را در زیر فشار کار و نا امنی محیط کار شاهد نباشیم کارگری که به خاطر زنده ماندن خود و خانواده اش مجبور میشود فرسنگها جدا از خانواده کار و زندگی کند ولی این سیستم اقتصادی کوچکترین اهمیتی به جان انسانها نمی دهد و فقط سود و سود را میشناسد.
***
آزار و اذیت فعالین کارگری و اجتماعی
آخرین خبر از وضعیت جلیل محمدی و علیرضا عسگری
کمیته‌ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری بنا بر اخبار رسیده روز دوشنبه ٢٦ تیرماه ١٣٩١ «جلیل محمدی» و «علیرضا عسگری» به شعبه‌ی ٦ بازپرسی دادگاه کرج و سپس از آن‌جا به «ندامتگاه مرکزی کرج» منتقل شدند و اکنون در این زندان محبوس هستند. آنان که با دستبند و پابند به دادگاه منتقل شده بودند دارای روحیه‌ای بسیار خوب بوده‌اند اما از لحاظ جسمانی شرایط خوبی نداشته و شواهد نشان می‌داده که از هر لحاظ شرایط بسیار سختی را از سر گذرانده‌اند.
کمیته‌ی هماهنگی ضمن اعتراض شدید به رفتارهای غیرانسانی مأموران امنیتی با این دو عضو خود، یک‌بار دیگر تأکید می‌کند که این دو نفر نیز مانند بقیه‌ی افرادی که آزاد شدند هیچ جرمی مرتکب نشده و باید فوراً و بدون هیچ قید و شرطی آزاد شوند.
***
گزارش

کلیه کارکنان جهت ادامه مراحل بیمه بیکاری به بیمه ١٧ مراجعه کنند
خوب خدا رو شکر مشکلات پیش روی بیمه بیکاری حل شده و دوستان میتونند جهت ادامه مراحل اداری بیمه بیکاری از روز شنبه ٩١/٠٤/٣١ به شعبه ١٧ بیمه تامین جتماعی روبروی اکباتان مراجعه کنند! فلسفه تصویب قانون بیمه بیکاری این بوده که از شخصی که بیکار شده تا زمانی که شغل جدیدی پیدا کنه حمایت بشه اونوقت بعد از گذشت ٥ ماه ما هنوز تو گیر و دار مراحل اداری هستیم ! آقایان مسوول یعنی شما نمیدونید یک کارمند حقوق بگیر اجاره خونه داره ،‌‌ قسط داره ، خرج خونه و زندگی داره ؟!!! مگه ما چقدر حقوق میگرفتیم که الان باید پس اندازی داشته باشیم و تو این مدت از اون استفاده میکردیم ؟!!! یک کارگر با زن و بچه الان با شروع ماه رمضون با این بی پولی چیکار باید بکنه ؟!!! خدایا ماه رمضان امسال یکجور دیگه مهمونت هستیم ، هوامونو داشته باش ! برگرفته ازوبلاگ کارگران ایران شهاب خودرو
***
گل آلودکردن آب برای برای كاستن از حقوق و مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی
هیچ كدام از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مانند حق عائله‌مندی، بن، حق سفر و... بازنشستگان همانند بازنشستگان لشکری و کشوری نیست. به گزارش مورخ ٣١تیرایلنا،مدیر کل اسبق شهرستان‌های تامین اجتماعی استان تهران اعلام کرد: افزایش ١٨ درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی مربوط به ماده ٩٦ تامین اجتماعی است و ارتباطی به افزایش ١٠٠ هزارتومانی ندارد. محمد جعفری با بیان اینكه طبق ماده ٩٦ سازمان تامین اجتماعی کلیه بازنشستگان باید از افزایش ١٨ درصدی مستمری برخوردار شوند، گفت: بازنشستگان طبق اعلام مقامات تامین اجتماعی باید فارغ از افزایش ١٠٠ هزار تومانی ، از افزایش مستمری سالیانه که هر ساله طبق تورم تعیین می‌شود برخوردار شوند. از این رو هر گونه اقدامی خلاف این سیاست غیر قانونی تلقی می‌شود. این كارشناس امور تامین اجتماعی با بیان اینکه موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری از دو سال پیش مطرح شده بود گفت: نمایندگان مجلس با تصویب قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان، برای این قانون در بودجه ٩٠ ردیفی را مشخص کرده‌اند. به گفته جعفری: بازنشستگان با مشکلات زیادی مواجهند به همین دلیل یکی از اقداماتی که می‌توان برای آن‌ها انجام داد همسان سازی حقوقشان است که این موضوع نیز پیگیری شده و امیدواریم مشکلاتش از این طریق برطرف شود. جعفری همچنین به میزان حقوق و مزایای دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی انتقاد کرد و گفت: هم اکنون هیچ كدام از حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مانند حق عائله‌مندی، بن، حق سفر و... بازنشستگان همانند بازنشستگان لشکری و کشوری نیست.
***
تاثیر شغل پدر بر نارسایی‌های مادرزادی نوزاد
/فهرست خطرناك‌ترین مشاغل برای سلامت فرزندان مطالعات جدید نشان می‌دهد پدرانی كه دارای شغل‌هایی خاص هستند، بیشتر در معرض خطر داشتن فرزندانی با مشكلات مادرزادی قرار دارند. به گزارش ٣٠تیرایسنا،محققان دانشگاه كارولینای شمالی داده‌‌های «مطالعه ملی پیش‌گیری از نارسایی‌های تولد امریكا» را مورد بررسی قرار دادند. آن‌ها مشاغل نزدیك به یك هزار مرد را كه فرزندی با مشكلات حین تولد داشتند بررسی كردند. این داده‌‌ها با اطلاعات به دست آمده از چهار هزار مرد كه فرزندانشان به ناهنجاری‌های مادرزادی مبتلا نبودند، مقایسه شد. محققان از یك مدل ریاضی برای تحلیل‌ خود بهره بردند و مشاغل را بر اساس قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی یا دیگر خطرات بالقوه به ٦٣ گروه گروه‌بندی كردند. آن‌ها دریافتند كه فقط دو سوم این شغل‌های تحلیل شده به داشتن فرزندی با نقص تولد مرتبط بودند و یك سوم آن‌ها با هیچ نوع خطر افزایش یافته ارتباط نداشتند. مشاغل خطرناك شامل معمار و طراح، متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، دندانپزشكان، آتش‌نشانان، ماهیگیران، كارگران مونتاژ خودرو، هنرمندان، كارگران تاسیسات ذوب و ریخته‌گری‌ها، كارگران معادن سنگ، بلوئرها و كاترهای شیشه، نقاشان، رانندگان قطار، سربازان و رانندگان تجاری بودند. در این مطالعه مشاغلی نیز با نقایص متعدد مرتبط بودند كه می‌توان به هنرمندان (نقص دهان، چشم، گوش، روده، جوارح و قلب)، عكاسان و پردازنده‌های عكس (غیاب یا بافت ناقص چشمی، آب‌مروارید، گلوكوم)، رانندگان (غیاب یا بافت ناقص چشم، گلوكوم) و خاكبردارها و متصدیان فضاهای باز(ناهنجاری‌های روده) اشاره كرد. به ادعای دكتر آندرو اولشان از دانشگاه كارولینای شمالی، تعدادی از این شغل‌ها با بیش از یك نقص و در حوزه یكسان آناتومی مرتبط بودند. برای نمونه، عكاسان و پردازنده‌های عكس با سه نوع نقص مجزای چشم مرتبط بودند. این یافته‌ها منعكس‌كننده تحقیقات دیگر مبنی بر نقش‌های پدری در آسیب جنینی بود و نتایج بدست آمده به آن‌ها در مطالعه آسیب‌های شغلی كمك خواهد كرد.
***
آمارهای غیر واقعی
خبرنگار پارلمانی ایلنا، قاسم جعفری نماینده بجنورد با بیان اینکه قرار بود دو میلیون و ١٠٠ هزار شغل ایجاد شود، از وزیر کار پرسید تکلیف این دو میلیون و ١٠٠ هزار شغل چه شد و تعریف شما از شغل چیست؟ وی افزود‌: ثبت نام بیکاران در بنگاه‌های کاریابی متضمن پرداخت پول‌هایی که ثبت نام کنندگان از پرداخت آن عاجزند‌. نماینده بجنورد در ادامه نسبت به ارایه آمارهای غیر واقعی از سوی وزارت کار اعتراض کرد.در ادامه افضلی فرد در تذکری به هیات رییسه، به سخنان وزیر کار اعتراض کرد و گفت‌: وزارت کار اعلام کرده، کسی که دو ساعت در هفته کار کند شاغل محسوب می‌شود در حالی که بیشتر افراد در کشورما با وجود دو شغله بودن از تامین نیازهای زندگی روزمره خود عاجزند‌. وی افزود‌: این سخنان به اقتدار مجلس ضربه وارد می‌کند که در ادامه علی لاریجانی تذکری وی را وارد ندانست‌.
***
تشدید فشارهای نژادپرستانه علیه مهاجران افغانستانی
كانون مدافعان حقوق كارگر در چند هفته ی اخیر هم زمان با بالا گرفتن فشارهای اقتصادی و بحران بیكاری ها، تهاجم به كارگران افغان و ایجاد محدودیت برای آنان افزایش یافته است. در خبری شنیده می شود كه مسوولان استان مازندران از ورود افغان ها به این استان جلوگیری كرده و در خبر دیگر كارگران اهل افغانستان كه برای شهرداری مشغول به كار بودند، توسط پلیس تهران دستگیرشده اند تا اوراق آنها را بررسی شود و احیانا اگر عده ای از آنان " غیرقانونی"!؟اند، اخراج شوند.هم زمان در برخی موارد ازورود آنان به پارك ها جلوگیری شد و در شهرهایی همانند یزد به بهانه ی تجاوز و قتل دختر ایرانی به دست یك مهاجر، كارگران و زحمتكشان این كشور جنگ زده كه برای كار و گذران روزی به مردم ما پناه آورده اند، مورد تهاجم قرار گرفتند.سال هاست گروهی از مردم افغانستان ‌با درد و رنج و زحمت در ایران كارهای شاق و طاقت فرسا را تحمل می كنند وهرچند كه زندگی سخت وپر مشقتی دارند و بارها از طرف نیروهای انتظامی دستگیر و به مرز ها عودت داده شده اند اما به دلیل شرایط وحشتناك جنگ و زندگی در افغانستان بار دیگر، از طرق مختلف، برای كار و به دست آوردن لقمه نان بخور و نمیر و نجات خانواده خودشان از فقر و گرسنگی به ایران باز می گردند .در میان آنان كارگرانی هستند كه بیش از دو تا سه دهه است كه در ایران زندگی می كنند، در اینجا ازدواج كرده وصاحب فرزند شده اند، اما كودكان آنان به بهانه ی نداشتن شناسنامه و اوراق هویت از تحصیل محرومند و به بهانه ی نداشتن اوراق هویت و مجوز كار مورد انواع اخاذی ها قرار می گیرند و صاحبان سرمایه نیز نیروی كار ارزان آنان را به شدید ترین وجه استثمار می كنند.همه ی اینها درحالی كه در استان هایی مانند خراسان یا سایر استان های مرزی از سرمایه داران افغان دعوت می شود همراه با شركای ایرانی شان به استثمار نیروی كار بپردازند و مقامات محلی قول هر گونه همكاری و مساعدت را به آنان می دهند.كانون مدافعان حقوق كارگر كه بنا بر منشور خود دفاع از كارگران و زحمتكشان را در همه ی زمینه ها وظیفه ی خود می داند، خواهان حقوق برابر برای زنان، كودكان وكارگران مهاجر افغانستان در ایران است وداشتن یك زندگی شرافتمندانه، را حق مسلم آنان می داند. حق تحصیل، بهداشت،‌ كار مسكن مناسب از حقوق اولیه تمام انسانهاست و هر گونه اجحافی به این مهاجران را محكوم می كند.نباید فراموش شود تا زمانی كه مساله جنگ و اشغال نظامی این كشور ادامه دارد، مهاجرت انتخاب ناگزیر بسیاری از مردم جنگ زده افغانستان است.
***
ناتوانی كارگران در تامین تغذیه مناسب به دلیل افزایش هزینه‌ها
دبیر اجرایی خانه کارگر اسلامشهر گفت: تورم افسار گسیخته از علایم روشن بیماری اقتصاد کشور است كه عوارض آن بر زندگی كارگران آشكار شده است. حسن‌ پور طالبیان با بیان اینکه سیاست‌های غیر اصولی دولت باعث افزایش مشکلات اقتصادی اقشار آسیب پذیر شده است، به ایلنا گفت: ملموس‌ترین عارضه اقتصاد بیمار كشور در ناتوانی كارگران جهت تهیه نیازهای اساسی خانواده‌های خود از جمله «نان» كه قوت غالب خانوار كارگری به شمار می‌رود متجلی شده و کارگران با دریافت حداقل حقوق قانونی حتی در تهیه نان شب خود نیز درمانده شده‌اند. این فعال کارگری اضافه کرد: افزایش بی‌رویهٔ قیمت‌ها و بالارفتن هزینه‌های زندگی، بر روابط خانوادگی كارگران نیز تاثیر گذار بوده است به طوری كه افزایش میزان كار سرپرستان خانوار و همچنین ورود زودهنگام فرزندان كارگران به بازار كار جهت مقابله با فشار تورمی باعث شده است كه اعضای خانواده‌های كارگری کمتر فرصت در كنار هم بودن را پیدا كنند. دبیر اجرایی خانه كارگر اسلامشهر با اشاره به اینکه هم اکنون وضعیت سلامت جسمانی و روحی و بهداشت فردی و اجتماعی اقشار آسیب پذیر شدیدا به مخاطره افتاده است، عنوان کرد: وضع سلامتی كارگران بدلیل ناتوانی از تأمین پروتئین‌ها و ویتامین‌های مورد نیاز بدن رو به تحلیل می‌رود و این روند عواقب زیانباری در پی دارد. این فعال کارگری در خصوص دغدغه‏‌های مربوط به تأمین مسکن کارگران نیز گفت: خانواده‏های متوسط و اقشار فقیر تمامی درآمد خود را به امر مسکن اختصاص داده و هر تغییر کوچک در قیمت مسکن و اجاره بها می‌‏تواند آثار مخرب و جبران ناپذیری بر زندگی آنان داشته باشد. او در این زمینه اضافه کرد: رشد غیرمعمول قیمت و اجاره بهای مسکن به ویژه در شهرهای بزرگ و عدم توجه به این مشکلات از سوی دولتمردان گره‏های عدیده‏ای را در همه ابعاد زندگی کارگران بوجود آورده که یکی از این مشکلات گسترش حاشیه نشینی با اجرای طرح‌های ناموفقی همچون طرح مسکن مهر بوده است.
موضوع در حال بررسی است
مدیر اداره تعاون، کار ورفاه شهرستان مبارکه در پاسخ به این پرسش که آیا چنین تبعیضی در میان افرادی که مشاغل یکسانی دارند درست است گفت: هیچ حقی از این افراد ضایع نشده و اطمینان می‌دهم نه تنها این افراد تمام حداقل مزایای مندرج رد قانون کار را دریافت کرده‌اند بلکه این مبلغ، از بسیاری کارگرانی که در واحدهای تولیدی دیگر مشغول به کار هستند، بیشتر است. وی از تشکیل جلسات ویژه کمیسیون کارگری در فرمانداری مبارکه برای حل این مشکل خبر داد و گفت: به هیچ وجه اعتصاب و دست از کار کشیدن را تایید نمی‌کنیم با این حال موضوع در آرامش و به دور از هیاهو در دست بررسی است و به زودی نتیجه تصمیم گیری‌ها اعلام خواهد شد. اسلامی در پاسخ به ایلنا درباره برنامه مسوولان اداره کار شهرستان مبارکه برای ایجاد تفاهمی منطقی بین کارگر و کارفرما گفت: بستن قراداد مستقیم با کارگران پیمانی سیمان سپاهان، بار مالی سنگینی دارد که نمی‌توان کارفرما را به آن وادار کرد چون ممکن است پیامدهای بدتری مانند تعدیل نیرو و بحران مالی در این واحد تولیدی داشته باشد با این حال تلاش می‌کنیم دوطرف برای رسیدن به حق و حقوق و خواسته‌های خود به توافقی منطقی برسند. کارخانه سیمان سپاهان در کیلومتر ٤٥ محور اصفهان- مبارکه قرار دارد که با سه خط تولید روزانه حدود ١٣ هزار تن سیمان تولید می‌کند. گزارش از ناهید شفیعی
***
جلسات كارگران، دولت و كارفرما
بر اساس تصمیمات ارائه شده در جلسه هیئت مدیره مجمع نمایندگان کارگران استان مقرر شد، جلساتی در شهرستان های این استان با هدف آشنایی بیشتر اعضاء مجمع با فعالیت های این تشکل و حل مسائل و مشکلات کارگران تشکیل شود. بنابر این گزارش، جلسه مجمع نمایندگان کارگران در شهرستان فلاورجان با حضور حجت الاسلام و المسلمین قدوسی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان فلاورجان، حجت الاسلام و المسلمین موسوی، نماینده مجلس شورای اسلامی ،مومنی، فرماندار شهرستان، معاون روابط کار اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان، باقری، رئیس اداره کار تعاون ورفاه اجتماعی استان، رئیس اداره تامین اجتماعی شعبه فلاورجان و یاراحمدیان، رئیس مجمع کارگران استان اصفهان برگزار شد. این گزارش حاکیست، بررسی مسائل و مشکلات کارگران استان، ارائه راهکار در راستای ارتقای بهبود وضعیت معیشتی کارگران و ارائه گزارش عملکرد فعالیت های اجرایی مجمع کارگران استان از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بود. این گزارش می افزاید: بازدید از دو کارخانه قطعه سازی خودرو قطعه کاران و پایا ذوب کاوه واقع در منطقه صنعتی اشترجان اصفهان از جمله برنامه های مهم پس از پایان این جلسه بودکه رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان فلاورجان یاراحمدیان، رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان را در این بازدید همراهی کرد. دراین بازدید کارفرمایان با بیان مشکلاتشان از جمله تحریم های داخلی خواستار ارائه راهکاری در راستای حل مسائل شان شدند.
***
از ٧٥٠ هزار فرصت شغلی که طی ده سال اخیر در بخش صنایع فرانسوی از دست رفته است، ١٠٠ هزار فرصت شغلی در بخش خودروسازی بوده است
ژان پیرمرسیه نماینده اتحادیه کارگران فرانسه در کارخانه پژو در شهر اولنه گفت: مسئولان شرکت پژو ١٢ ماه به فرانسوی ها دروغ گفتند. این مسئول کارگری یادآور شد: همه کارشناسان مدام این مسئله را فراموش می کنند که پژو تصمیم گرفته است عمدا بازار ایران را نادیده بگیرد که مهمترین بازار محصولات پژو در جهان بود. پژو طی یک سال ٤٥٠ هزار دستگاه خودرو در ایران می فروشد اما امروز به دلایل سیاسی از فروش خودرو به ایران امتناع می کند. به عبارتی دیگر طی شش ماهه اول ٢٠١٢ در مقایسه با شش ماهه اول ٢٠١١ (که طی آن رکورد فروش به ثبت رسیده بود) شاهد کاهش فروش ٢٤٠ هزار دستگاه خودرو بودیم. ٢٠٠ هزار دستگاه را پژو می توانست به ایران بفروشد. بنابراین می بینیم که مشکل رقابت نیست. می بینیم که مشکل هزینه بالای کارگران فرانسه نیست بلکه مشکل سیاسی است. از ٧٥٠ هزار فرصت شغلی که طی ده سال اخیر در بخش صنایع فرانسوی از دست رفته است، ١٠٠ هزار فرصت شغلی در بخش خودروسازی بوده است. گفتنی است پیش از این یک منبع نزدیک به هیئت مدیره شرکت پژو به خبرنگار مهر اعلام کرده بود که عامل تعدیل نیروهای صورت گرفته اخیر در این شرکت، تحریم‌های اعمالی نسبت به ایران و مشخصا شرکت ایران خودرو است و بخش عمده کاهش فروش این شرکت به دلیل اعمال این تحریم‌های اجباری از سوی دولت فرانسه اتفاق افتاده است. این منبع نزدیک به هیئت مدیره شرکت پژو می افزاید: شرکت پژو به دلیل ضرر و زیان هنگفتی که بابت این تحریم‌ها می پردازد، موافق این تحریم ها نیست اما فشار دولت سارکوزی در ٦ ماه گذشته و ادامه آن توسط دولت اولاند از یک سو و فشار شرکت جنرال موتورز آمریکا به عنوان یکی از سهامداران اصلی این شرکت، علت اصلی تمکین مدیران این شرکت خودروسازی به رغم تحمل زیان‌های هنگفت این اقدام است.
کارگر نیوز،سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی در خصوص طرح حق بیمه متعلقه برای هر متر مربع زیربنا موضوع قانون بیمه های کارگران ساختمانی در سال ٩١و افزایش نسبت به سال گذشته گفت: این موضوع پیشنهاد برخی نمایندگان است و هنوز بحثی در این مورد قطعی نشده است، تنها در قالب پیشنهادی از سوی تعدادی از نمایندگان مطرح شده است و هیچ جزئیاتی از آن مشخص نیست. و ی ادامه داد: برخی از نمایندگان در مورد عدم پرداخت سهم کارگران به صورت کامل و تأمین بار مالی مشکلاتی را در اجرای فعلی این قانون ملاحظه کردند و در این راستا پیشنهاداتی به منظور اصلاح آن ارائه کردند. قاضی زاده بیان کرد: در پیشنهاد ارائه شده اشاره ای بر افزایش سهم بیمه کارگران ساختمانی از هزینه بیمه ای نشده است بلکه تنها سهم کارفرما با توجه به بحث منطقه ای به صورت پلکانی مورد بحث قرار گرفته است.
***
قردادهای کوتاه مدت
آرش فراز با تاکید بر اینکه انعقاد قردادهای کوتاه مدت خلاف قانون است اظهار کرد: قراردادهای کوتاه مدت و سفید امضا خلاف قانون است و علاوه بر اینکه در زمره جرایم عمومی قرار دارد ، مجرمین از نظر کیفری مورد تعقیب قرار می گیرند. وی با اشاره به ماده ٧قانون کار افزود: قرارداد موقت در مشاغل دائم غیر قانونی است و علاوه بر آن طبق ماده «٦٧٣» قانون مجازات اسلامی، انعقاد قراردادهای سفید امضا؛ کارگران و سوء‌استفاده از آنان جرم محسوب شده و این عمل کارفرمایان علاوه بر اینکه جرم است‌ به لحاظ انسانی نیز خیانت به جامعه کارگران است. آرش فراز بستن قراردادهای موقت با کارگران را ناشایست خواند و خاطر نشان کرد: وقتی کارفرما به آینده کاری خوشبین نباشد نمی تواند قرارداد طولانی مدت با نیروی کار امضا کند.
***
تأخیر یا عدم پرداخت حق‌بیمه
مهلت قانونی برای تحویل لیست و پرداخت حق‌بیمه هر ماه طبق ماده ٣٩ قانون تأمین‌اجتماعی، حداکثر تا پایان آخرین روز ماه بعد است و کارفرمایان کارگاه‌های مشمول قانون معافیت حق‌بیمه سهم کارفرما که تا میزان ٥ نفر کارگر دارند، این مهلت تا آخرین روز ٢ ماه بعد خواهد بود. براین اساس، درصورت تأخیر یا عدم ارسال لیست و همچنین تأخیر یا عدم پرداخت حق‌بیمه مربوط به هر ماه در مهلت تعیین شده طبق قانون جرائم، کارفرما در هر مورد ملزم به پرداخت جریمه تأخیر لیست و پرداخت حق‌بیمه خواهد بود و از طرفی درصورت عدم ارسال لیست صورت مزد و حقوق کارگران، کارفرما ملزم به پرداخت جریمه به میزان ١٠درصد مبلغ حق‌بیمه به اضافه بیمه بیکاری همان ماه خواهد بود. درصورتی که کارفرما به دلیل تأخیر در پرداخت حق‌بیمه یا عدم پرداخت آن همچنین تأخیر یا عدم ارسال لیست، مشمول جریمه شود و اصل حق‌بیمه و بیمه بیکاری را قبل از صدور برگ لازم‌الاجراء یکجا پرداخت کند، از پرداخت ٤٠ درصد جریمه‌های مربوطه معاف خواهد شد و از طرفی با صدور و ابلاغ برگ لازم‌الاجرا، معافیت ٤٠ درصد جریمه‌های متعلقه لغو و علاوه بر آن یک‌بیستم بدهی به عنوان نیم‌عشر اجرایی به بدهکار (کارفرما) تعلق خواهد گرفت.
***
بیمه تکمیلی درمان
اکبر نوروزی با بیان این مطلب گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده تمام کارگران شاغل در این شرکت که بیشتر در مناطق محروم کشور در حال کار هستند تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار گرفتند. مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تصریح کرد: این بیمه علاوه بر پرداخت هزینه‌های دارویی، بیمارستانی و بیماری‌های خاص و صعب العلاج نظیر سرطان،‌ام اس، پارکینسون، هپاتیت و... هزینه‌های درمانی خارج از کشور را نیز تحت پوشش خود دارد و از جمیع جهات یک بیمه کامل و فراگیر محسوب می‌شود. وی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های کارگران در معادن تحت پوشش این شرکت، پرداخت هزینه‌های گزاف درمانی بود و با توجه به اینکه کار در معدن، فعالیتی بسیار حساس و پرمخاطره محسوب می‌شود با رفع این دغدغه فکری، در ‌‌نهایت ایمنی کار در این بخش را به همراه خواهد داشت. نوروزی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بیمار نباید علاوه بر تحمل بیماری، درد و رنج دیگری را هم تحمل کند گفت: با توجه به اینکه کار در معادن بعنوان یکی از مشاغل سخت و زیان آور در دنیا به شمار می‌آید و از طرفی هزینه‌های بالای درمانی برای کارگران و خانواده‌های آن‌ها یک دغدغه اساسی بوده است این شرکت تصمیم به حل اساسی این معضل گرفت.
***
هنوز این قانون اجرا نمی‌شود
کارگر نیوز، غلامرضا عباسی، دبیرکل کانون عالی انجمن صنفی کارگری با اشاره به اینکه ماده ١٠ قانون نوسازی صنایع در برنامه پنجم توسعه توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است گفت: متاسفانه هنوز این قانون اجرا نمی‌شود. وی با تاکید بر اینکه یکی از درخواست های کارگران اجرای ماده ١٠ قانون نوسازی صنایع است اظهار کرد: کارگران همیشه در تمامی عرصه های کشور از جمله به ثمر رساندن انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و حفظ دستاورهای نظام از هیچ کوششی دریغ نکردند مسئولین باید در جهت حل مشکلات آنها بکوشند. عباسی افزود: اجرای این ماده از قانون موجبات ایجاد اشتغال جوانان را فراهم می آورد، بنابراین عملیاتی شدن هر چه زودتر آن به نفع بازار اشتغال است، دولت باید با انعقاد توافق نامه ای بین سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر تأمین اعتبار، مشکلات کارگران را در این زمینه را برطرف کند. دبیرکل کانون عالی انجمن صنفی کارگری تصریح کرد: این قانون پیام‌آور اشتغال برای عده‌ای است که به دلیل خستگی توان ادامه کار ندارند و تعیین تکلیف برای عده‌ای دیگری است که می‌خواهند اشتغال داشته باشند.
***
شرایط اقتصادی سخت، امنیت روانی کارگر را تهدید میکند
شرایط اقتصادی سخت، امنیت روانی کارگر را تهدید می‌کند مظفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در این زمینه گفت: ‌ وقتی هزینه‌های تولید برای کارفرما افزایش پیدا کند، مجبور است براساس اولویت‌های موجود نسبت به کاهش هزینه‌ها اقدام کند، از جمله اینکه ممکن است مسائل مربوط به رفاه و امنیت محیط کار را برای کارگران تحت تاثیر قرار دهد. وی افزود: در شرایطی که کارفرما نمی‌تواند نسبت به کاهش حقوق کارگر اقدام کند، با کاهش هزینه‌های دیگر، نسبت به جبران هزینه‌ها اقدام می‌کند که این مساله امنیت شغلی و همچنین امنیت روانی کارگر را دچار مشکل می‌کند که این مساله در بلند مدت شرایط بدی را برای نیروی کار ایجاد می‌کند. یک کار‌شناس حقوق کار نسبت به تاثیرات روانی بحران اقتصادی بر روی کارگران کشور هشدار داد. مظفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در این زمینه گفت: ‌ وقتی هزینه‌های تولید برای کارفرما افزایش پیدا کند، مجبور است براساس اولویت‌های موجود نسبت به کاهش هزینه‌ها اقدام کند، از جمله اینکه ممکن است مسائل مربوط به رفاه و امنیت محیط کار را برای کارگران تحت تاثیر قرار دهد. وی افزود: در شرایطی که کارفرما نمی‌تواند نسبت به کاهش حقوق کارگر اقدام کند، با کاهش هزینه‌های دیگر، نسبت به جبران هزینه‌ها اقدام می‌کند که این مساله امنیت شغلی و همچنین امنیت روانی کارگر را دچار مشکل می‌کند که این مساله در بلند مدت شرایط بدی را برای نیروی کار ایجاد می‌کند. این کار‌شناس مسائل حقوقی خاطر نشان کرد: کارفرما در شرایط اقتصادی سخت، بسته‌های حمایتی از کارگر مانند پرداخت‌های تشویقی، وعده‌های روزانه غذایی و یا حتی گوشت و مرغی که ممکن است دراختیار وی بگذارد را حذف می‌کند که این مساله ناشی از عدم وجود سیاست‌های حمایتی در طرح ریزی واحدهای صنعتی است. مظفری در پایان سخنان خود با اشاره به اخراج و یا تعدیل نیروی کار در شرایط خاص و بحرانی یاداور شد: بیکاری و اخراج کارگران تاثیر آنی در زندگی کارگران می‌گذرد و این درحالی است که در صورت ادامه این روند، کارفرمایان کشور نیز دچار مشکلاتی از جمله بی‌انگیزگی کارگران برای افزایش بازدهی می‌شوند. گفتنی است پس از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، بسیاری از کارفرمایان کشور، برای جبران هزینه‌ها به حذف بسته‌های حمایتی خود از کارگران روی آوردند که این مساله علاوه بر ایجاد مشکلاتی برای کارگران، در بلند مدت تاثیر زیادی نیز در از میان بردن سرمایه‌های اصلی صنعت کشور دارد
کمیتۀ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری؛ شرکت سقز سازی کردستان (ون) در روستای حسن آباد از توابع سنندج احداث شده است. این شرکت دارای دو خط تولید آدامس و لواشک است. در این شرکت، حدود ٨٠ نفر کارگر مشغول به کار هستند. سیاست¬های مدیران و کارفرمای این شرکت به گونه¬ای است که شرایطی غیر انسانی را بر کارگران تحمیل کرده است و این امر موجب شده است که سلامتی جسمی و روانی آنها در معرض خطر قرار بگیرد. بازخواست و توهین به کارگران،اضافه کاری اجباری، محروم نمودن کارگران از حق مرخصی، تغییر در نحوه¬ی انجام آزمایشات دوره¬ای و ... نمونه¬هایی از این گونه سیاستهای ضد کارگری شرکت مذبور است که در ادامه به توضیح آن¬ها می¬پردازیم: ١ـ بازخواست و توهین به کارگران: کارفرمای این شرکت با نصب دوربین¬های مدار بسته در محیط کار، در پی کنترل هر چه بیشتر کارگران است، به طوری که کارگران را به دلیل اینکه با یکدیگر صحبت می¬کنند مورد بازخواست و توهین قرار داده و به آنها اعلام نموده که حق هیچگونه ارتباط و صحبت کردن با کارگران دیگر را، در حین انجام کار ندارند و اگر کارگری بر خلاف این دستور عمل نماید جریمه خواهد شد. تا کنون چند نفر از کارگران تنها به دلیل صحبت کردن جریمه شده¬اند(کسر حقوق ١ و ٢ روزه). ٢- اضافه کاری اجباری: سودجویی و زیاده خواهی کارفرما موجب شده که اضافه کاری اجباری را بر کارگران تحمیل نماید و به آنها اعلام نموده که طبق ضوابط شرکت، اضافه کاری در این کارخانه اجباری است و اگر کارگری این ضوابط را قبول و اجرا نمی¬کند از کار اخراج خواهد شد. ٣- رعایت نکردن حق مرخصی کارگران: طبق قانون کار، مرخصی یکی از حقوق مسلم کارگران است، که در این شرکت کارگران با وجود اینکه مرخصی ذخیره شده هم دارند، هنگام درخواست مرخصی با قانون شکنی کارفرما و مدیران مواجه می¬شوند. اگر کارگری بخواهد از حق مرخصی خود استفاده نماید باید ابتدا نزد مدیر تولید این شرکت مراجعه نموده و دلیلش را برای مرخصی به او توضیح بدهد و اگر مدیر تولید با مرخصی موافقت کرد با سدی به نام کارفرما مواجه می¬گردد! به عنوان نمونه: چند نفر از کارگران تقاضای مرخصی داده¬اند که یکی از آنها جهت حل مشکلات خانوادگی و چند نفر دیگر جهت رفتن به مسافرت درخواست داده¬اند، اما شرکت این حق مسلم¬شان را زیر پا گذاشته و به آنها مرخصی نداده است.
تغییر در نحوه¬ی انجام آزمایشات دوره¬ای: طبق قانون کار، کارفرما موظف است که هر ٦ ماه یک بار از کارگران آزمایش دوره¬ای بگیرد. این آزمایش¬ها ٣ روزه بوده و هر روز به مدت ٢ ساعت زمان می¬برد. طی سال¬های گذشته این آزمایش¬ها توسط خود کارگران به اداره¬ی بهداشت محیط ارائه می¬شد؛ اما در حال حاضر، کارفرما با تغییر سیاست خود به کارگران اعلام نموده که از این پس باید نمونه¬های آزمایش کارگران در محلی جمع آوری شده و توسط یک نفر به بهداشت محیط برده شود. این سیاست به دلیل این است که وقت صرف شده¬ی انجام آزمایش¬ها، برای بهره کشی هر چه بیشتر از کارگران صرف شود. اعمال فشارهایی این¬چنین تاثیرات نا مطلوبی بر کارگران می¬گذارد و باعث می¬شود که هنگام بازگشت به خانه حوصله و انرژی کافی را برای گذراندن اوقات خوش در کنار خانواده خود را نداشته باشند. روشن است که اجرای این سیاست¬ها و رفتارهای ضد کارگری به این دلیل است که سرمایه¬داران با علم و توجه به وجود بیکاریِ رو به افزایش در جامعه، بر این باورند که اگر کارگری این سیاست¬ها را تاب نیاورد و معترض شود، می¬توانند به راحتی او را اخراج نموده و از ارتش ذخیره¬ی بیکار جامعه( که خود حاصل سرمایه¬داری جهت سود بیشتر است) استفاده نماید
***
معلمان
تجمع اعتراضی فارغ‌التحصیلان تربیت معلم مقابل مجلس
به گزارش ١مردادفارس، تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه تربیت معلم صبح امروز مقابل مجلس تجمع کردند. برپایه این گزارش،یکی از تجمع کنندگان گفت: که قرار بود بعد از اتمام دوره دانشگاه ما را در آموزش و پرورش استخدام کنند ولی در حال حاضر که بیش از دو سال از فارغ‌التحصیلی ما می‌گذرد، هنوز مسئولان اقدامی در این رابطه انجام ندادند. وی با بیان اینکه تجمع کنندگان امروز از سراسر کشور مقابل مجلس آمده‌اند، افزود: از نمایندگان دوره نهم مجلس می‌خواهیم که مسئله اشتغال فارغ التحصیلان تربیت معلم را پیگیری کند.
***
تجمع مربیان پیش‌دبستانی در اعتراض به تمدید نشدن قرادادشان
به گزارش١مردادایسنا،تعدادی از مربیان پیش‌دبستانی در اعتراض به بیكار شدن و تمدید نشدن قراردادشان در سال جاری در مقابل مجلس تجمع كردند. این گزارش حاکیست،تعدادی از مربیان پیش‌دبستانی از شهرهای مختلف با تجمع در مقابل مجلس از نمایندگان خواستند تا نسبت به تعیین تكلیف تمدید قرارداد آنها در سال جاری اقدامات لازم را انجام دهند یكی از این مربیان گفت: بعد از اضافه شدن سال ششم به دبستان، حدود ٢٥ هزار نفر از مربیان پیش‌دبستانی به دلیل نبود ظرفیت بیكار شدند و قراردادهای آنها در سال جاری تمدید نشد.وی افزود: به ما گفته‌اند كه در بخش غیردولتی فعالیت كنیم. این در حالی است كه در روستاها مردم حاضر به ثبت نام فرزندانشان در مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی نیستند. این شرایط تنها باعث شده كه تعداد بسیاری از معلمان بیكار شوند.
به گزارش کارگر نیوز، حمیدرضا حاجی‌بابایی در حاشیه بیست و نهمین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق کشور که در سالن‌ همایش‌های رازی در حال برگزاری است، گفت: حقوق معلمان و فرهنگیان امسال ١٥ درصد افزایش می‌یابد و به محض اعلام از سوی معاونت توسعه ریاست جمهوری، احکام حقوق جدید را صادر خواهیم کرد. وی افزود: سال گذشته همه تلاش خود را برای انتقال دانش‌آموزان ابتدایی به نوبت صبح انجام دادیم و امسال تلاش خواهیم کرد تا مقطع راهنمایی را نیز به نوبت صبح منتقل کنیم. همچنین وزیر آموزش و پرورش گفت: مهمترین سال برای تحول بنیادین آموزش و پرورش است و در طول سه سال گذشته همه قسمت‌های آموزش و پرورش درگیر اخذ تحول و اجرای زیرساخت‌های آن بوده است. وی افزود: زمانی که وارد آموزش و پرورش شدم تنها با انگیزه تحول بوده و اگر اخذ تحول بنیادین خدمت ویژه به فرهنگیان بازتعریف معلم و مدرسه و دانش‌آموزان نبود شاید ترجیح می‌دادم تا زمانی که مردم چنین اراده‌ای دارند نماینده مجلس باشم اما امروز که در آموزش و پرورش هستم با رویکرد برنامه‌های تحولی کارهای فشرده‌ای را برای ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش انجام می‌دهم و تا زمانی که در آموزش و پرورش باشم چنین خواهم بود. وی ادامه داد: همه مسئولین آموزش و پرورش مورد خطاب و عتاب مقام معظم رهبری قرار گرفتند چرا که مطالبه ایشان تغییر و تحول آموزش و پرورش بر اساس تحول بنیادین و فلسفه تعلیم و تربیت است. حاجی‌بابایی عنوان کرد: یکی از مهمترین بخش‌های آموزش و پرورش اجرای ساختار ٣ ـ ٣ ـ ٦ و نظام جدید است که از امسال آغاز شده و هدف آن تغییر صرف ساختار و نظام نیست بلکه معتقدیم شش ساله ابتدایی نیز باید به صورت دو دوره سه ساله تعریف و عملیاتی شود و بر این اساس دانش‌آموزان اول تا سوم ابتدایی در یک مدرسه و از چهارم تا ششم در مدرسه دیگری تحصیل کند. حاجی‌بابایی گفت: آموزش و پرورش برنامه‌های دقیقی را برای نظام آموزشی کشور تبیین و تعریف کرده است چرا که معتقدیم دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی نباید در کنار دانش‌آموز ششم ابتدایی تحصیل کند و همچنین دانش‌آموزی که اول راهنمایی تحصیل می‌کند نباید در کنار دانش‌آموزی که دو یا سه سال مردود شده تحصیل کند. بر این اساس در آینده مدارس بر اساس تحول بنیادین تغییر و متحول خواهد شد. وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در این سند ١٣٢ اقدام و راهکار تعیین شده متناسب‌سازی ساعات آموزشی، حجم و محتوای کتاب بر اساس توانمندی دانش‌آموزان را بخشی از این راهکارها برشمرد. وی همچنین از اختصاص ردیف مستقل برای تحول بنیادین در بودجه ٩١ خبر داد و گفت در سالهای آینده اعتبارات بیشتری را به این بخش اختصاص خواهیم داد. حاجی‌بابایی عنوان کرد: شش ساله شدن ابتدایی در سال ١٣٦٨ در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده و در سال ٨٨ ماده واحدی به شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اینکه پیش‌دانشگاهی قابلیت استفاده در نظام آموزشی را ندارد عنوان شد که در این شورا به تصویب رسید. وی تاکید کرد: آموزش و پرورش باید نظام ٣ ـ ٣ ـ ٦ را زودتر اجرا می‌کرد و همه امکانات آن را فراهم کرده بود اما رییس‌جمهور و شورای انقلاب فرهنگی عنوان کردند یکسال دیگر نیز این تحول مورد بررسی قرار بگیرد سپس اجرایی شود. حاجی‌بابایی ادامه داد: در سال گذشته ٢٩٠ اقدام برای زیرساخت‌های تحول بنیادین صورت گرفت و یک ستاد و ١١ کارگروه و ٧٥٠ ستاد کشوری نیز تشکیل شد که در راستای اجرایی شدن این تحول ٣٨ قانون مصوب و به مناطق آموزش و پرورش کشور ابلاغ شده است. وی در ادامه از چاپ ٢٢ میلیون جلد کتاب برای پایه دوم و ششم ابتدایی خبر داد و گفت: به همراه این کتاب‌ها یک بسته آموزشی کامل حاوی دو کتاب در دوهزاردقیقه فیلم و سی‌دی آموزشی به معلمان ارائه می‌شود. وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: کلاسهای ضمن خدمت معلمان از خردادماه آغاز شده و تا پایان اسفندماه امسال ادامه خواهد داشت. حاجی‌بابایی گفت: هرچند که در طول ٣٣ سال گذشته خدمات زیادی در حوزه کتابهای درسی صورت گرفته اما امروز عصاره خون شهدا و نگاه رهبری در این کتابها تجلی پیدا کرده است. البته این بدین معنا نیست که کتابها عاری از اشکال است چرا که هیچ کتابی وجود ندارد که اشکالی بر آن وارد نباشد. وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: امسال معلمان اول ابتدایی ثابت خواهند بود و برای پایه ششم هیچ معلم جدیدالورودی نخواهیم داشت بلکه همه معلمان را از بین معلمان پایه پنجم تامین خواهیم کرد. وی با انتقاد از اینکه عنوان می‌شود چرا معلمان را در پایه‌ها و مقاطع جابجا می‌کنند، گفت: در سی و سه سال گذشته هزاران هزار معلم از ابتدایی به راهنمایی و دبیرستان و بالعکس رفته‌اند اما هیچ‌کس اعتراضی نداشت و در حال حاضر تحول بنیادین در حال اجرا است برخی عنوان می‌کنند که معلم ششم ابتدایی را چرا از مقطع دیگر یا پایه دیگر تامین می‌کنید که من این انتقادها را وارد نمی‌دانم. حاجی‌بابایی گفت: در سال گذشته همه نیروهایی که در آموزش و پرورش وجود داشت اعم از نهضتی، شرکتی و حق‌التدریسی تبدیل وضعیت و تعیین تکلیف شده‌اند و آموزش و پرورش هیچ‌گونه مشکلی به لحاظ کمبود نیروی انسانی ندارد و معلمانی که سال گذشته تبدیل وضعیت شدند در پایه سوم و چهارم تدریس خواهند کرد. وی عنوان کرد: حق معلم است که بخواهد در مدرسه محل زندگی خود تدریس کند و بخواهد پایه تدریس خود را تغییر دهد. وی همچنین درباره برخی انتقادها درباره به کارگیری نیروهای کارمعین به عنوان معلم گفت: پارتی‌بازی و دستور آموزش و پرورش را زمین‌گیر کرده است چرا که در گذشته معلمانی با دیپلم نیز حق تدریس داشتند اما در حال حاضر که فوق‌دیپلم و لیسانس هستند و اگر به صورت کارمعین به کارگرفته شده‌اند به آموزش و پرورش ایراد می‌گیرند که از آنها استفاده نشود. حاجی‌بابایی همچنین با اشاره به ساماندهی فضاهای آموزشی نیز گفت: اگر می‌خواستیم همانند گذشته عمل کنیم حتی به یک کلاس هم نیازی نداشتیم و به راحتی همه دانش‌آموزان ششم ابتدایی را نیز در نوبت بعدازظهر ساماندهی می‌کردیم این در حالی است که آموزش و پرورش به دنبال یک نوبته کردن همه مدارس است به طوری که سال گذشته ١٥هزار مدرسه به نوبت صبح منتقل شده است. وی عنوان کرد: تا پایان تیرماه تمامی معلمان ابتدایی نیز ساماندهی می‌شوند و هیچ‌گونه مشکلی از لحاظ فضا و نیروی انسانی نداریم. حاجی‌بابایی گفت: زمانی که وارد آموزش و پرورش شدم ١٩٠٠ کلاس ابتدایی در پایتخت، ٩٠٠ کلاس در آذربایجان غربی و همچون شهرهایی خوزستان و اصفهان نیز کلاسهای ابتدایی خالی از معلم بود و در حدود ٣٠ هزار کلاس معلم ابتدایی وجود نداشت اما آموزش و پرورش توانست همه نیروها را ساماندهی کند. وی عنوان کرد: در شهر تهران که پایتخت جمهوری اسلامی ایران است دانش‌آموزان در نوبت بعدازظهر تحصیل می‌کردند و نوبت صبح را اجاره می‌دادند سوال این است که آیا باید اینگونه تخلفات و موارد را اصلاح می‌کردم یا نه؟ علیرغم همه سختی‌هایی که وجود دارد تلاش می‌کنیم امسال بیش از ٩٠ درصد دانش‌آموزان به نوبت صبح منتقل شوند. وزیر آموزش و پرورش در ادامه از اصلاح ٤٠ سیاست در آموزش و پرورش در سال جاری خبر داد و گفت: برای اجرای تحول بنیادین کوچکترین موارد را در نظر گرفته‌ایم که اصلاح و ساماندهی فضاها بخشی از این برنامه‌ها است. حاجی‌بابایی گفت: برخی عنوان می‌کنند که آموزش و پرورش معلمی را اخراج کرده ؛ این در حالی است که تاکنون یک معلم هم از آموزش و پرورش اخراج نشده تنها نیروهای شرکتی بودند که آنها نیز طبق اعلام سازمان بازرسی تخلف کرده بودند و شرکت منحل شد و برای جذب آنها، آموزش و پرورش آزمون برگزار کرد و تنها کسانی حق ورود به جلسه‌های درس را داشتند که در این آزمون پذیرفته شدند. وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه هر آنچه در آموزش و پرورش انجام می‌شود بر اساس قانون است، گفت: یک سر سوزن هم از قوانین تخلف نکرده‌ایم و در بحث پیش‌دبستانی نیز با توجه به اینکه کاملا غیردولتی است به مدارس اعلام کرده‌ایم تمام نوبت بعدازظهر و در صورت امکان و وجود فضا نوبت صبح را به پیش‌دبستانی اختصاص دهند. حاجی‌بابایی گفت: برخی عنوان می‌کنند چرا برای اجرای تحول بنیادین عجله می‌کنم، سوال من این است که چرا عجله می‌کنید که من عجله نکنم در حالی که می‌دانم پشت پرده این صحبت‌ها چیست؟ وی گفت: اگر امسال هم تحول بنیادین اجرا نشود این دولت تمام می‌شود و تا دولت بعدی بر سر کار بیاید و برنامه‌ها را به آنها تبیین کنیم دوسال طول می‌کشد و این یعنی تعطیلی تحول بنیادین. وزیر آموزش و پرورش از همه مسئولین خواست تا آموزش و پرورش را در اجرای برنامه‌های تحول بنیادین و رساندن این امر سنگین به مقصد کمک و یاری کنند و هر کجا که ایراد و اشکالی بر برنامه‌ها وارد است آن را بپرسند و اگر مجاب نشدند اصلاح می‌کنیم. وی از ثبت‌نام ١٠ میلیون و ٥٠٠ هزار دانش‌آموز در سامانه آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: بیش از ٩٠ درصد دانش‌آموزان ثبت‌نام کردند و تا پایان تیرماه این میزان به صددرصد خواهد رسید و باید کلاس‌بندی دانش‌آموزان مشخص شود. حاجی‌بابایی تاکید کرد: نباید هیچ ثبت‌نامی برای شهریورماه باقی بماند. وی عنوان کرد: مردادماه را فرصتی قرار دادیم تا همه معاونین مشکلات استان‌ها و شهرستان‌ها را بررسی و آن را در اسرع وقت رفع کنند چرا که باید با آمادگی کامل وارد مهرماه شویم. حاجی‌بابایی در ادامه با اشاره به بخشی از برنامه‌هایی که در راستای تحول بنیادین صورت گرفته به افزایش تعداد مدارس تیزهوشان اشاره کرد و گفت: تا سه سال گذشته تعداد این مدارس ٢٧٩ مدرسه بود که در حال حاضر به ٤٣٥ مدرسه افزایش یافته و دانش‌آموزان این مدارس نیز از ٦٦ هزار نفر به ١٢١هزار نفر رسیده است که نشان‌دهنده افزایش رشد صددرصدی در مدارس تیزهوشان است. به گفته وی ٩٠٥ مدرسه شاهد نیز به ١٣٦٦ مدرسه و تعداد دانش‌آموزان آن به ٩٠ درصد افزایش یافته است. وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال ٤٦٠هزار دانش‌آموز در آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان شرکت کردند که از این تعداد ٢٣٠هزار مربوط به مدارس سمپاد است و همه مدل‌های بالای ١٩ در این مدارس جذب شده‌اند. وی عنوان کرد: امسال برای اولین‌بار اجازه ورود دانش‌آموزان با معدل بالای ١٦ را نیز در مراکز سمپاد صادر کردیم و معتقدیم این مدارس و مدارس نمونه‌‌دولتی در تمام شهرستان‌ها ایجاد شود. وی تاکید کرد: همه سیاست من در آموزش و پرورش این است که معلم را استاد دانشگاه می‌دانم نه کارمند و کارگر و معتقدم نظام رتبه‌بندی معلمان باید اجرا شود چرا که نوع حقوق و کار معلم باید متفاوت از سایرین باشد. حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: از ٨٠٠ هزار دانشجو ٧٠٠ نفر متقاضی ورود به دانشگاه فرهنگیان هستند و این نشان‌دهنده این است که آموزش و پرورش توانسته جایگاه خود را در جامعه باز کند. باید چنین اتفاقی می‌افتاد تا خیال دولت و آموزش و پرورش راحت می‌شد و هر زمان که به معلم نیاز داشته باشد از دانشجویان تربیت معلم استفاده کند. امروز و در بیست و نهمین اجلاس روسای آموزش‌وپرورش مناطق کشور کتابهای دوم و ششم ابتدایی با حضور رییس‌جمهور رونمایی شد.
***
بازنشستگان
فاصله طبقاتی بازنشستگان
یك فعال جامعه بازنشستگان در ساوجبلاغ اعلام کرد: افزایش درصدی حقوق فاصله طبقاتی بازنشستگان را افزایش می‌دهد. کرمعلی سامانی‌پور با انتقاد از نحوه افزایش درصدی حقوق بازنشستگان تصریح کرد: این روش محاسبه‌ای به نفع حداكثربگیران و به زیان سایر سطوح خواهد بود. او با بیان اینكه روش محاسبه فعلی باعث ایجاد فاصله ٤٠٠ تا ٥٠٠ هزار تومانی در هر سال بین حقوق حداقل و حداكثر بگیران می‌شود، توضیح داد: میزان دریافتی حداقل بگیران و حداکثر بگیران باید به یک اندازه افزایش یابد به این معنی که بین فاصله دریافتی این دو طبقه یک نرخ ملاک افزایش حقوق باشد. به گفته وی هم اکنون با افزایش درصدی حقوق، شکاف طبقاتی بین حداقل بگیران و حداکثر بگیران زیادتر شده و بین مبلغ دریافتی این دو بصورت سالانه فاصله بوجود می‌آید. این فعال کارگری ضمن مخالفت با نحوه افزایش درصدی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی اظهار داشت: با توجه به اینکه اکثر بازنشستگان تامین اجتماعی با حداقل حقوق بازنشسته شده‌اند و تعداد بسیار کمی حداکثر بگیر هستند باید نحوه محاسبه افزایش حقوق فعلی بازنشستگان اصلاح شود.
***
عدم تحقق وعده‌های تامین اجتماعی
عضو کانون بازنشستگان قزوین اعلام کرد: عدم تحقق وعده‌های تامین اجتماعی در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان باعث بی‌اعتمادی مستمری بگیران شده است. عیدعلی کریمی با انتقاد از نحوه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به ایلنا گفت: وجود ابهام در تحقق افزایش ١٨ درصدی حقوق بازنشستگان و عملی نشدن وعده ١٠٠ هزار تومانی باعث بی‌اعتمادی و بدبینی بازنشستگان به سازمان تامین اجتماعی شده است. او با اشاره به اعلام جزئیات افزایش مستمری توسط رئیس كانون بازنشستگان ادامه داد: در این نحوه محاسبه بیشترین درصد افزایش حقوق را حداقل و حداكثر بگیر‌ها خواهند داشت و میانگین بگیران (متوسط بگیران) كه اغلب بازنشستگان را شامل می‌شود از کمترین افزایش حقوق بهره می‌برند. دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین با اشاره به اینکه در این نحوه افزایش حقوق، همسان سازی صورت نگرفته است عنوان کرد: طبق محاسبات به حقوق بالا بگیران در حدود ٤٠٠ هزار تومان اضافه می‌شود و حداقل بگیران نیز ١٠٠ هزار تومان دریافت می‌كنند اما میانگین بگیران تقریبا هیچ افزایش حقوقی نخواهند داشت.
***
افزایش ١٨ درصدی حقوق بازنشستگان
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی از مخالفت هیات امنای صندوق تامین اجتماعی با افزایش حداقل ١٠٠ هزارتومانی حقوق تمامی بازنشستگان خبر داد. علی اکبرخباز‌ها در این زمینه به ایلنا گفت: برخلاف آنچه که پیش از این اعلام شده بود، افزایش ١٨ درصدی حقوق بازنشستگان با کف ١٠٠ هزارتومانی صورت می‌گیرد به این صورت که اگر بیمه شده‌ای بر اساس ١٨ درصد، ٥٠ هزار تومان افزایش حقوق داشته باشد، این میزان به ١٠٠ هزارتومان افزایش می‌یابد. وی افزود: پیش از این قرار بود که علاوه بر افزایش ١٨ درصدی حقوق بازنشستگان، طبق قانون همسان‌سازی همه بیمه شدگان ١٠٠ هزار تومان نیز دریافت کنند که با مخالفت هیات امنای صندوق تامین اجتماعی، این امر تحقق نیافت. رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، تصریح کرد: با اجرای این بخشنامه، هیچکس کمتر از ١٠٠ هزارتومان افزایش حقوق نخواهد داشت. خباز‌ها در ادامه گفت‌و‌گوی خود درباره زمان پرداخت ما به تفاوت افزایش حقوق بازنشستگان گفت: پرداخت ما به التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان، از ٥ تا ٢٥ مردادماه سال جاری و بر اساس حروف الفبا آغاز می‌شود. وی درباره علت دیرکرد این پرداخت گفت: متاسفانه به دلیل اینکه بودجه سازمان با تاخیر ابلاغ می‌شود، پرداخت حقوق بازنشستگان با تاخیر انجام می‌شود که البته امسال، یك ماه زود‌تر این پرداخت‌ها صورت می‌گیرد. خباز‌ها، در پایان تاکید کرد: امسال علاوه بر افزایش ١٨ درصدی، میزان افزایش حقوق‌ها، ١ ماه هم زود‌تر این مبالغ پرداخت می‌شود که البته به دلیل اینکه مسئولین حرفی را می‌زنند که بعدا عملی نمی‌شود از آن‌ها گله داریم. رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تصریح کرد: من هرانچه که مسئولین می‌گویند را منتقل می‌کنم اما ممکن است بعضی از این صحبت‌ها عملی نشود که در این شرایط من باید پاسخگو باشم. وی تاکید کرد: ما از کسی پنهان کاری نداریم و از هیات امنای صندوق تامین اجتماعی گله داریم که در مقابل افزایش ١٠٠ هزارتومانی حقوق برای همه بازنشستگان مقاومت کرد.
***
تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی شوشتر
جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی شوشتر در اعتراض به عدم افزایش مستمری‌شان در سال ٩١ در مقابل کانون بازنشستگان این شهرستان تجمع کردند. عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان شوشتر با اعلام این خبر به ایلنا گفت: صبح امروز - سه‌شنبه ٢٧ تیرماه - حدود ٥٠ نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی شهرستان شوشتر به نمایندگی از ١٢ هزار بازنشسته این شهرستان در اعتراض به عدم افزایش حقوقشان بعد از گذشت چهار ماه از سال در مقابل کانون بازنشستگان این شهر تجمع کردند. حسین حبیب پور با بیان اینکه این معترضین خواستار افزایش حقوق خود بر اساس نرخ تورم هستند اضافه کرد: همچنین بازنشستگان خواستار اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و اجرای سایر قوانین مغفول مانده‌ی حمایتی شدند. او با تاکید بر اینکه روز به روز شرایط معیشتی بازنشستگان سخت‌تر می‌شود ادامه داد: بازنشستگان خواستار پرداخت معوقات حقوقی بازنشستگی خود از ابتدای سال بوده و نسبت به نحوه محاسبات افزایش حقوق خود نیز اعتراض دارند.
***
ابهام در نحوه اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد کارگران
مهرماه سال گذشته، رئیس دولت دهم، قانونی را ابلاغ کرد که بر اساس آن هر سال اشتغال در مشاغل سخت و زیان‌آور صرف نظر از داشتن سابقه توالی ٢٠ ساله یا تناوب ٢٥ ساله در اشتغال در مشاغل مذکور معادل یک ‌و ‌نیم سال اشتغال محاسبه خواهد شد. به گزارش ایلنا، این قانون تفسیر جزء (١) بند (ب) تبصره (٢) ماده (٧٦) قانون تامین اجتماعی اصلاحی مصوب ١٣٧٩ بود که شرط توالی و تناوب را از این قانون حذف می‌کرد، اما به نظر می‌رسد روند اجرای این قانون با مشکلاتی در شرایط فعلی همراه باشد که یکی از مصادیق این مساله مشکلاتی است كه برای کارگران کاشی سعدی پیش آمده است.
***
تعلل کارفرما در انجام امور بازنشستگی کارگران
تعدادی از كارگران كارخانه كاشی سعدی شهرری كه جهت بیان مشكلات‌شان در تحریریه ایلنا حضور پیدا كرده بودند اظهار كردند نزدیک به ٦٠ نفر از این کارگران که سابقه کاری‌شان با درنظر گرفتن تبصره ٢ ماده ٧٦ قانون تامین اجتماعی، مشمول بازنشستگی می‌شوند، با مشکلاتی برای بازنشستگی پیش از موعد مواجه هستند، از جمله اینکه کارفرمای این کارخانه، همکاری لازم برای در اختیار گذاشتن پرونده این کارگران با تامین اجتماعی را ندارد. به گفته کارگران این کارخانه، درخواست بازنشستگی کارگران بهمن ماه سال گذشته به تامین اجتماعی شهرری تسلیم شده است اما بیمه به دلیل فقدان عنوان شغلی، خواستار بررسی پرونده این کارگران در کارخانه شد که مدیریت کارخانه هیچگونه همکاری با کار‌شناسان بیمه انجام نداده و از قرار دادن پرونده کارگران در اختیار کار‌شناسان تامین اجتماعی خودداری کرده است. این در حالی است که مدیرعامل شرکت کارخانه سعدی در گفت‌و‌گو با ایلنا تصریح کرد که بخش زیادی از این پرونده‌ها در شرکت پیدا نشده و معلوم نیست چه بلایی سر این پرونده‌ها آمده است. هشیاری، هرگونه تعلل در اینباره را رد می‌کند و معتقد است که روند بازشسته شدن این کارگران بدون هیچ مشکلی در حال اجرا است. به گفته کارگران این کارخانه، علی‌رغم مراجعه به فرمانداری و دیگر نهادهای مسئول در شهرری، هنوز تغییری در وضعیت این کارگران رخ نداده و نسبت به این شرایط معترض هستند.
***
عدم تمایل کارفرما به پرداخت حق بیمه ٤ درصدی
طبق قانون بازنشستگی پیش از موعد چهار درصد (٤%) به نرخ حق بیمه در قانون تامین اجتماعی افزوده خواهد شد که آن هم در صورت تقاضای مشمولان قانون، به طور یکجا یا به طور اقساطی به وسیله کارفرمایان پرداخت خواهد شد. به نظر می‌رسد با توجه به مشکلات عدیده‌ای که گریبانگر واحدهای صنعتی کشور شده است، مدیران کارخانه کاشی سعدی توانی برای پرداخت حق بیمه ٤ درصدی مشمولان قانون بازنشستگی پیش از موعد را نداشته باشند و به همین دلیل تمایلی هم به بازنشسته کردن کارگران مشمول این قانون ندارند. به گفته کارگران کارخانه کاشی سعدی، طبق توافقنامه‌ای که با این کارخانه امضا شده است، در صورت مناسب شدن شرایط کارخانه این کارگران می‌توانند به کار خود بازگردند که تا امروز اتفاق مهمی رخ نداده است و این درحالی است که کارگران معتقدند، کارخانه کاشی سعدی از نظر تولید و میزان فروش مشکل خاصی ندارد.


اخبار بین المللی

اسرائیل: خود سوزی یک مرد در اعتراض به شرایط اقتصادی
یک مرد اسرائیلی روز شنبه ١٤ ژوئیه در اعتراض به مشکلات اقتصادی این کشور به شیوه بوعزیزی تونسی اقدام به خودسوزی کرد. به گزارش العربیه به نقل از روزنامه "یدعوت آهارنوت" این جوان در حضور هزاران تن از تظاهر کنندگان اسرائیلی که در تل آویو به مناسبت اولین سالگرد اعتراضات جوانان خواستار عدالت اجتماعی در این کشور تجمع کرده بودند خود را به آتش کشید. بر اساس این گزارش مرد اسرائیلی که حدودا ٤٠ ساله است، پس از این حادثه به سرعت به بیمارستان منقل گردید. اما به دلیل سوختگی ٨٠ درصدی جسم وی وضعیتش بسیار وخیم گزارش شده است. شاهدان عینی می گویند: وی ابتدا پیامی را برای تظاهر کنندگان خواند و سپس نامه خود را به سوی تجمع کنندگان انداخت و اقدام به ریختن نوعی مایع آتش زا بر بدن خود کرد و سپس خود را سوزاند. در این نامه آمده است: "دولت اسرائیل مرا غارت کرد و مرا تهی دست رها کرد". او در جای دیگری از پیام خود که توسط رسانه های محلی اسرائیلی منتشر گردید، می گوید: "من بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، یوفال شتاینتش وزیر دارایی را به خاطر ذلیل کردن هموطنانم ملامت و سرزنش می کنم. این افراد حقوق محرومان را به اغنیا دادند و برغم اینکه من از مرض سردرد رنج میبرم، کمیته اسکان آنها از دادن هر گونه کمک به من خوداری کرد و من اکنون از خرید دارو و دادن اجاره خانه عاجزم". این نوع خودسوزی برای اولین بار است که در اسرائیل اتفاق می افتد. تلویزیون کانال ١٠ اسرائیل در اخبار خود گفته است که این تظاهرات به دنبال یک فراخوان درفیس بوک برگزار شد.
یک سال قبل دانشجویان تل آویوی در اعتراض به سیاستهای اقتصادی دولت و افزایش هزینه ها در نقاط مختلف شهر چادر زدند. این حرکت تبدیل به جنبشی فراگیر در شهرهای دیگر اسرائیل شد که صدها هزار نفر را به خود جذب کرد. با بالا گرفتن اعتراضها دولت اسرائیل تلاش کرد با ارائه کمک هزینه های تحصیلی و مسکن معترضان را آرام کند.
***
اسپانیا: ادامه اعتراض‌ها به طرح ریاضت اقتصادی
برنامه‌های موسوم به ریاضت اقتصادی باعث بر انگیخته شدن خشم تعداد زیادی از معترضان و کشیده شدن دامنه اعتراض‌ها به سطح خیابان‌های شهر مادرید، پایتخت اسپانیا، شده است. به گزارش یورونیوز درگیری‌ها زمانی شدت یافت که جمعیت معترض علیه طرح کاهش دستمزد‌ها و افزایش مالیات‌ها به تظاهرات خیابانی پرداختند. گفته می‌شود که پلیس اسپانیا با یک نفر از تظاهرکنندگان برخورد خشونت‌آمیز داشته و این شخص را مورد ضرب و شتم شدید قرار داده است. یکی از تظاهرکنندگان در مادرید گفته است که "فردی که مورد بازداشت نیروهای پلیس قرار گرفت توسط یکی از افسران پلیس ضد شورش به شدت کتک خورد و افسر پلیس با مشت‌های خود به صورت وی می‌کوبید." در همین حال و در شرایطی که طرح ریاضت اقتصادی بیشترین فشار را بر روی اقشار کارگر و متوسط جامعه وارد کرده، دولت محافظه‌کار کنونی اسپانیا هدف حملات انتقادی فزاینده‌ای قرار گرفته است.
هدف از اجرایی کردن بسته جدید کاهش هزینه‌ها توسط دولت، جبران ٦٥ میلیارد یورو از مجموع کسری بودجه‌ای است که اسپانیا در حال حاضر با آن مواجه است؛ گفته می‌شود که این میزان صرفه جویی بالا‌ترین میزان از این دست اقدامات در طول تاریخ معاصر اسپانیا بوده است. روند کنونی امور هم اکنون کشور اسپانیا را با رکود اقتصادی و نرخ بیکاری تقریبی ٢٥ درصدی مواجه ساخته است که موجب شد دولت این کشور روز جمعه، سیزدهم ماه ژوئیه، به طرح مناقشه برانگیز صرفه جویی اقتصادی رأی مثبت داد. در عین حال، لوئیس دوگیندوس، وزیر اقتصاد اسپانیا، اعلام کرده است که "اگر اوضاع مالی کشور به شرایط ناپایداری برسد، رکود کنونی به وضعیتی بسیار بد‌تر از حال حاضر خواهد رسید." قرار است افزایش مالیات‌ها در اسپانیا از ماه سپتامبر اجرایی شود و دیگر اصلاحات نیز به پایان سال جاری میلادی موکول شده‌اند.
***
لبنان: اعتصاب گسترده کارمندان دولت
به گزارش Ya Libnan روز سه شنبه ١٧ ژوئیه کارکنان وزارتخانه‌های بهداشت، آموزش، صنایع و خارجه در اعتراض به پائین بودن دستمزد‌شان دست از کار کشیدند و در جلوی محل کارشان تحصن کردند. همزمان معلمان از تصحیح ورقه‌های امتحانات دانش آموزان کلاس‌های ٩ و ١٢ بمنظور اعتراض خود داری کردند. این کارمندان می‌گویند از شنیدن وعده‌های توخالی‌ مسئولین ناامید شده اند و خودشان باید مستقیما وارد عمل بشوند. آنها اعلام کرده اند که تا دستیابی به مطالباتشان به مبارزه خود ادامه میدهند.
چنانچه این کارمندان موفق به تحمیل خواستهایشان به دولت بشوند، حدود ٦٠٠ هزار خانوار لبنانی از آن بهره مند خواهند شد.
***
اسپانیا: اگر راه حلی پیدا نشود، انقلاب در راه خواهد بود
به گزارش یورونیوز هزاران تن از مردم اسپانیا یکشنبه شب ١٥ ژوئیه با حضور در خیابانهای مادرید بار دیگر به سیاستهای اقتصادی دولت و کاهش دستمزدهای خود اعتراض کردند. تظاهرکنندگان خشمگین در پاسخ به دعوت شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و توئیتر، دسته دسته از اقشار و گروههای مختلف اجتماعی از آتش نشان گرفته، تا پلیس و کارمند در مقابل مقر حزب دست راستی ماریانو راخوی، نخست وزیر این کشور تجمع برپا کردند. آنها با شعار "مشتهای خود را بالا بگیرید، با هم می‌ توانیم" در ادامه به سمت مرکز شهر و حوالی پارلمان تغییر مسیر دادند که با ممانعت نیروهای امنیتی مواجه شدند. تظاهرکنندگان فریاد می‌زدند: "اگر راه حلی برای مشکلات اقتصادی ملت پیدا نشود، انقلاب در راه خواهد بود." یکی از امدادگران که در این تظاهرات شرکت کرده، میگوید: "بخشش مالیاتی برای کسانی که پول امثال مرا میدزدند و در مقابل، کاهش حقوق من به یک سوم، چه معنایی دارد؟"
دو اتحادیه بزرگ کارگری اسپانیا پیش‌تر از مردم این کشور خواسته‌اند در یک اقدام هماهنگ و در اعتراض به سیاستهای ریاضتی دولت و از جمله افزایش مالیات‌ها و حذف پاداش و عیدی کارکنان دولت، روز پنجشنبه به خیابان‌ها بیایند. نرخ بیکاری در اسپانیا به ٢٥ درصد رسیده و مردم این کشور توانایی تحمل مشقت اقتصادی بیشتر و اضافه شدن سه درصدی مالیات را ندارند. در همین راستا کارکنان بخش دولتی قرار است در ماه سپتامبر دست به اعتصاب سراسری بزنند.
***
مصر: اعتصاب هزاران کارگر ریسندگی و بافندگی
به گزارش رویترز روز یکشنبه ١٥ ژوئیه بیش از ٢٣ هزار کارگر کارخانجات ریسندگی و بافندگی شهر محله که در مالکیت دولت قرار دارد، با خواست افزایش دستمزد دست از کار کشیدند. ٧ هزار تن‌ از این کارگران دست به تحصن در محوطه کارخانه زدند و اعلام کردند که تا دستیابی به مطالباتشان به سر کار باز نخواهند گشت. علاوه بر خواست افزایش دستمزد که بعنوان خواست اصلی‌ این کارگران اعلام شده، آنها خواهان اخراج مدیران فاسد و بهبود شرایط کار خود هستند. این کارگران موسوم به موتور محرکه انقلاب هستند، انقلابی که رژیم حسنی مبارک را در مدت زمان ١٨ روز بزیر کشید. سعید حبیب یکی‌ از کارگران معترض میگویند: ما همه کارگران توافق کرده ایم که تا زمانی‌ که به خواست‌هایمان توجه نشود به اعتراضمان ادامه بدهیم. همچنین گزارش میشود که اعتراضات با خواستهای مشابه از طرف کارگران بخش‌های مختلف در مقابل کاخ ریاست جمهوری در جریان است.
***
نروژ: احتمال اعتصاب‌های بیشتر و گسترده تر
به گزارش رویترز در حالی‌ که اعتصاب اخیر کارگران صنعت نفت نروژ موجب کاهش ١٣ درصدی تولید نفت این کشور شد، رهبران اتحادیه‌های کارگری تاکید کرده اند که در صورت به بن بست رسیدن مذاکرات جدید با شرکتهای نفتی‌، اعتصابهای جدیدی در ماه‌های آینده در راه خواهد بود. بر اساس این گزارش این اعتصابها میتواند تاثیر منفی‌ زیادی بر روند اکتشاف و تولید نفت در میدانهای بزرگ نفتی‌ نروژ داشته باشد. بر این اساس دولت نروژ روز نهم ژوئیه دستور داد تا اعتصاب ١٦ روزه کارگران نفت بپایان برسد. رهبران اتحادیه‌های کارگری صنعت نفت هشدار داده اند که چنانچه مذاکرات جدید به نتیجه مطلوب نرسد، وضیعتی بمراتب بدتر از اعتصاب اخیر در انتظار صنعت نفت نروژ خواهد بود.
کارگران خواهان بهره مندی از بازنشستگی در سن ٦٢ سالگی با دریافت کامل مستمری هستند در حالیکه مقامهای شرکتهای نفتی‌ خواهان افزایش سن بازنشستگی هستند. کشور نروژ هشتمین صادر کننده بزرگ نفت جهان بشمار میرود.
***
بریتانیا: تهدید به اعتصاب در آستانه المپیک لندن
به گزارش یورونیوز اتحادیه خدمات عمومی و تجاری بریتانیا روز پنجشنبه ١٩ ژوئیه تهدید کرد در صورتی که خواسته هایش بر آورده نشود، دست به اعتصاب می زند. این اتحادیه خواستار توقف تعدیل نیرو و افزایش دستمزدهاست. گرچه هنوز تاریخ و نوع اعتصاب اعلام نشده، اما یک منبع نزدیک به اتحادیه احتمال داده است که اعتصاب در روزهای مهم بازیهای المپیک انجام شود. عضو کابینه بریتانیا در امور مهاجرت در واکنش به این تهدید گفت: "در آستانه بازیهای پراهمیتی مثل المپیک، اعتصاب می تواند تبعات وحشتناکی داشته باشد." رییس اتحادیه گفته بود که پیش از این کابینه از خواسته های ما آگاه بود، اما هیچ واکنشی به آن نشان نداد.
یکی از بخش های این اتحادیه، کارکنان بخش کنترل گذرنامه در فرودگاهها هستند. در صورتی که این کارکنان نیز دست به اعتصاب بزنند، احتمال دارد مسافرانی که برای دیدن بازیهای المپیک به لندن سفر میکنند با صفهای طولانی کنترل گذرنامه مواجه شوند.